Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KARTALKAYA YOLUNU ŞİRKET YAPACAK

KARTALKAYA YOLUNU ŞİRKET YAPACAK
Geçtiğimiz yıllarda Bolu Belediyesi ile Bolu İl Özel İdaresi arasında yapılan bir protokolle, Bolu Belediyesi tarafından yapılan Kartalkaya Yolu belediyeden alınarak, başka bir şirkete yaptırılmak üzere ihaleye çıkartıldı.


Bolu’nun önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya’ın yolu için Bolu İl Özel İdaresi ihaleye çıktı. Geçtiğimiz yıllarda Bolu Belediyesi tarafından yapılan yolun asfaltlama işini ihaleyi kazanan firma yapacak.

Kartalkaya yolunun asfaltlama işi geçtiğimiz günlerde 3 milyon 317 bin 906 TL yaklaşık maliyetle ihaleye çıkarıldı. 9 firmanın katıldığı ihalede en iyi teklif 2 milyon 447 bin 467 TL olarak gelmesine rağmen ihale iptal edildi. iptal edilen ihalenin 23 Temmuz’da yeniden yapılacağı öğrenildi.

“İhaleye siyaset karışıyorsa ayıp edilmiş olur”

CHP il Genel Meclisi Grup Başkan vekili Erhan Beykoz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “İhalenin iptal edilmesini üzüntüyle öğrendim. Bu güne kadar yapılan işlerin çoğu protokol ile yapılırken, Kartalkaya yolunun ihaleye çıkılarak yapılacak olması beni şaşırttı. Özellikle siyasetin 31 Mart akşamı bittiğini söylememize rağmen, ihaleye siyaset karışıyorsa ayıp edilmiş olur. Böyle bir şey düşünmek dahi istemiyorum. Kartalkaya yolu, ülke turizm için önemli bir yolumuzdur. Yolun yapılması son derece doğru olduğu kadar, protokol ile yapılması da o kadar doğru olacaktır. Devlet tarafından Bolu İl Özel İdaresine gönderilen payımızın Bolu’da kalması, yeni yatırımların yapılması demektir. Elbette yapılacak işin kaliteli ve ucuza mal edilmesi öncelikli hedefimizdir. Kısa süre evvel bazı köylerimize yapılacak yolların ihalesinin de iptal edilmesi sonrası açıklama yapma gereği duydum. Umarım ben yanılıyorumdur. Aksi halde bu işin altında başka şeyler aramak zorunda kalacağız. Yetkililerden ricam, Bolu’nun parasının yine Bolu’da yatırıma dönüştürülmesi konusunda yardımcı olmalarıdır” dedi.