Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İSRAİL’İN FİLİSTİNLİLERE SALDIRILARI KONVOY OLUŞTURULARAK PROTESTO EDİLDİ

İSRAİL’İN FİLİSTİNLİLERE SALDIRILARI KONVOY OLUŞTURULARAK PROTESTO EDİLDİ
Bolu’da İsrail’in Mecsid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları kınandı. Anadolu Gençlik Derneği Bolu Şubesinin organizasyonuyla Bila-li Habeşi Camii önünde toplanan vatandaşlar, konvoy oluşturup İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti.

Bolu’da sivil toplum kuruluşları öncülüğünde İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistinliler adına dayanışma göstermek için çok sayıda kişi araçlarıyla Bila-li Habeşi Camii önünde toplandı.

İsrail zulmünü ve saldıranlarını kınamak için yüzlerce araç konvoy oluşturdu. Daha sonra vatandaşlar Türk ve Filistin bayraklarıyla İzzet Baysal Caddesi Kadı Cami önünde bir araya gelerek tekbir eşliğinde İsrail karşıtı sloganlar attı.

BÜYÜK KUDÜS KONVOYU

Kadı Camii önünde toplanan kalabalıktan Anadolu Gençlik Derneği Bolu Şubesi Başkanı Engin Aydın, Memur-sen Başkanı Ahmet Koçak, ÖVDE Başkanı Abdullah Yener ve İHH başkanı Fethi Sarımsakçı sırayla açıklama metnini okudu.

“ALLAH’TAN BAŞKA BİR HÜKÜM SAHİBİ YOKTUR”

Anadolu Gençlik Derneği başkanı Engin Aydın, İsrail’in saldırılarına değinerek, “Terörist İsrail ise vicdan sahibi insanlara haber ulaştırma noktasında çalışmaya yapan basın kuruluşların binalarına saldırmaktadır. Ortadoğu’nun bu gayrimeşru çocuğu yaptığı zulümlerin dünya kamuoyunda yer almaması için gayret göstermektedir. Ancak saldırıların başladığı ilk günden itibaren Türkiye ve İslam ülkeleri başta olmak üzere Dünya’nın dört bir noktasından Filistinli kardeşlerimize destek mesajları gelmekte, hangi dinden ya da ırktan olursa olsun vicdan sahibi insanlar ellerinde Filistin bayrakları ile meydanlara inip, hep bir ağızdan İsrail’in terörist olduğunu haykırmaktadır. Tarih boyunca görüldüğü gibi yenileceklerini anlayan zalimler, azgınlıklarını şiddetlendirmiştir. Tüm azgınlıklarına, şiddetli saldırılarına rağmen ise yenilmişlerdir. Zira onların akıl edemedikleri bir şey vardır; O da Allah’a karşı savaşan herkes yenilecek ve toplanıp cehenneme sürülecektir. Allah’tan başka bir güç, Allah’tan başka bir hüküm sahibi yoktur” ifadelerine yer verdi.

 “Filistinli Kardeşlerimiz Şehit Düşmüştür”

İsrail’in saldırılarını kınamak amacıyla yapılan açıklamanın geri kalanında ise “Terör örgütü İsrail, 1948 yılından itibaren sistemli olarak devam ettirdiği saldırı ve katliamlarında; Filistinli kardeşlerimizi şehit etmeye, evlerinden ve topraklarından çıkarmaya, masum insanları tutuklamaya, tecavüz, küstahlık ve şımarıklığına Dünya kamuoyunun gözü önünde devam etmektedir. Terör örgütü İsrail’in mübarek Ramazan ayında başlattığı ve Bayramda devam ettirdiği saldırılarda; 200’e yakın Filistinli kardeşimiz şehit olurken Binlerce Filistinli kardeşimiz yaralandı. Şehit olanların neredeyse yarısı çocuk yaştaki Filistinli kardeşlerimiz. Kundaktaki bebeklerden, sokakta oynama çağına gelmiş çocuklara, delikanlı genç kardeşlerimizden, hamile annelere, genç yaşlı demeden Filistinli kardeşlerimiz şehit düşmüştür.

 “Öyle Bir Tokat Atacağız Ki…”

İşbirlikçi Amerika ve Avrupa başta olmak üzere Siyonizm’in kölesi olmuş ülkeler ise gerçeği görmeme hususunda bizleri şaşırtmamaktadırlar. Bu devletler kurulduğu günden bu yana batılın yanında yer olmaya devam etmişler, katliamlara ortak olmuşlar ve yaşananlara sessiz kalmışlardır. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği, Terörist İsrail’in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. Bu kuruluşların İslam alemine ve insanlığa zerre kadar faydası yoktur. Tam aksine bunların Kuruluş amaçları Terörist İsrail’i yaşatmak ve İsrail’in terör devleti olarak Dünya’ya hükmetmesine zemin hazırlamaktir. Bu işbirlikçi Siyonist örgütlere karşı bir an önce İslam Birliği’nin kurulması gerekmektedir. Bunun yanında ülkemizde yer alan ABD’nin ve Siyonist yapıların İncirlik ve Kürecik başta olmak üzere üslerinin bir an önce kapatılması gerekmektedir. Kendisinden Filistin toprağı isteyen siyonist Teodor herzli defolun diyerek huzurundan kovan Abdülhamit Han’ın torunları olarak bizler de bu şer yuvalarını kapatmalı siyonist köpekleri ülkemizden def etmeliyiz. Terör örgütü İsrail’in işgal ettiği Kudüs ve Filistin topraklarından sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Sadece güçten anlayan İsrail’e, Erbakan hocamızın deyimi ile gün gelecek öyle bir tokat atacağız ki hayatı gözünün önünden Gazze şeridi gibi geçecek.

“Siyonizm’den Kurtulana Dek Devam Edecektir”

Dünya’ya ve bölgeye huzur ancak ve ancak Terörist İsrail’in yok olmasıyla gelecektir. Bugün Peygamber Efendimiz (sav)’in başlattığı kutlu yolculuğun izinden giden Hz. Ömer’in, Selahaddin Eyyubilerin, Yavuzların, Abdülhamitlerin, Hasan El Bennaların, Seyit Kutupların, Necmettin Erbakanların, Şeyh Ahmet Yasinlerin, Filistinli direniş önderlerin devam ettirdiği büyük Kudüs davasında bayrağı teslim alma vaktidir. Bu kutlu yolculukta milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak başlattığımız Büyük Kudüs Konvoyu şu anda tüm Türkiye’de 81 ilde gerçekleştirilmekte ve dualarımızla Filistin’de özgürlük için mücadele eden kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı tüm Türkiye’de kardeşlerimiz göstermektedir. Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak bizler yola çıkmaya Aksa için kanımızı akıtmaya saçlarımız kadar başınız olsa bu kutlu yolda feda etmeye hazırız son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz.Başlattığımız bu mücahedemiz; başta Kudüs olmak üzere tüm İslam beldeleri ve mazlum coğrafyalar kutlu bir zaferle Siyonizm’den kurtulana dek devam edecektir.

“Zafer Yakındır Allah Nurunu Tamamlayacaktır”

Cenab-ı Allah, Filistinli kardeşlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Özgür Mescid-i Aksa ve Filistin için direniş gösteren kardeşlerimize güç ve kuvvet versin. Allah burada toplanan kardeşlerimize, Özgür Mescid-i Aksa’da omuz omuza namaz kılmayı nasip etsin. Ve son olarak Filistin ve Kudüs davasının Yılmaz savunucusu profesör doktor Necmettin Erbakan’ın talebeleri olarak diyoruz ki Zafer inananlarındır Zafer yakındır Allah nurunu tamamlayacaktır” ifadeleri yer aldı.