Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

İL MÜFTÜSÜ HÜSEYİN DEMİRTAŞ'IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI

İL MÜFTÜSÜ HÜSEYİN DEMİRTAŞ'IN GÖREVE BAŞLAMA MESAJI
Kütahya Müftülüğünden Bolu Müftülüğüne atanan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş 4 Ağustos 2023 tarihi itibarı ile göreve başladı. Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş göreve başlaması sebebi ile bir mesaj yayınladı.

 Bolu İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, mesajında vazifelerine ve görev anlayışına değindi. Halkı, iman, adalet ve ahlak konularında aydınlatmanın vazifeleri olduğunu vurguladı.

 İl Müftüsü Demirtaş’ın mesajı ise şu şekilde: “Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla… Bizleri din hizmetlerinde istihdam eden, din-i mübin-i İslâm’a Bolu’da, Bolulu kardeşlerimize İl Müftüsü olarak hizmet etme şerefini bahşeden Yüce Rabbimize hamd-ü senalar ediyorum. Ümmeti olmakla şerefyab olduğumuz sevgili peygamberimiz Muhammed Mustafa aleyhisselatu vesselam başta olmak üzere ilk günden bugüne Hak ve Hakikat dini olan İslamı insanlara tebliğ eden ve insanlığın yolunu aydınlatan bütün peygamberlere ve onlara destek veren güzel ve hayırlı insanlara sonsuz salat ve selam olsun, diyorum”

“BOLU İL MÜFTÜLÜĞÜ EMANETİNİ ÜZERİME ALMIŞ BULUNUYORUM”

“Değerli Bolulu Kardeşlerim, 4 Ağustos 2023 Cuma günü itibarı ile Bolu İl Müftülüğü emanetini üzerime almış bulunuyorum. Maneviyatın ve Tabiatın kalbi Bolu ilimizde başta Allah rızası amacı ile , “Mekan-İmkan-İnsan-Gayret “ sloganı ve “Kıvamlı Din-Kıvamlı İnsan-Kıvamlı Toplum ve Kıvamlı Hizmet “ hedefi ile değerli çalışma arkadaşlarımla ile birlikte tekrar tazelenerek yola çıkıyoruz. Bolu ilimiz nüfus olarak 59. Sırada olmasına rağmen 1267 camisi ile Türkiye sıralamasında 26. sırada bulunmaktadır. Aynı şekilde Kur’an Kursları ve hafızları ile de ön sıralarda yer almaktadır. Bu dini gelişmişlik, hem hayırsever halkımızın dindarlığı hem de burada görev yapan başta müftülerimiz olmak üzere teşkilat mensubu hocalarımızın özverili çalışmalarının neticesidir. Bu vesile ile Bolu ilimizde kuruluşundan günümüze kadar il ve ilçe müftülüğü görevlerini ifa eden bütün müftülerimize hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu teşkilatta görev yapan başta mihrap gönüllüsü kardeşlerim olmak üzere her kademedeki teşkilat mensuplarımıza, din hizmetlerini destekleyen hayırseverlere, camiye cemaat olan-olmayan ama dinini seven, vatanını seven, değerli Bolu’lu kardeşlerimize teşekkür ediyor, muhabbetle selamlıyorum. Ölenlere rahmet, kalanlara sıhhat ve afiyet diliyorum”

“KURUM OLARAK EN TEMEL VAZİFEMİZ”

“Değerli kardeşlerim, kurum olarak en temel vazifemiz; halkımızı iman, ibadet, ahlak konularında aydınlatmak, Kur’an Kursları vasıtası ile vatandaşımıza temel dini bilgileri vermek, Kur’an-ı Kerimim usulüne uygun olarak okunması-okutulması ve anlaşılmasını sağlamak, aile hayatımıza yönelik hizmetlere öncelik vermek sureti ile başta aile bireyleri olmak üzere insanımızın kendisi ile çevresi ile ve nihayetinde Rabbisi ile olumlu bağlar kurmasına ve iyi bir iletişim kurmasına vesile olmaktır. Diğer taraftan toplumumuzda birlik ve beraberlik ruhunu, dayanışma ruhunu geliştirmektir. Şehit ve gazilerimiz, yaşlılarımız, hastalarımız, engellilerimiz, fakir ve muhtaçlarımızla yakından ilgilenmektir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle ve çocuklarımızla çok yakından temaslar kurabilmektir. İlimiz ve ilçelerimizde ihtiyaç duyulan 4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an Kursları açmak, gençlik mekanları ile okuma alanları oluşturmak ve hizmete açmaktır”

“DOBRA İNSANLARIN YURDU DİNDAR BOLU’DA KIVAMLI HİZMETLER YAPABİLMENİN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

“Kıymetli kardeşlerim, Modern Türkiye Cumhuriyetinin müstesna şehri, Osmanlının en nadide eserlerini barındıran kadim kültür ve medeniyet şehri, Tabiatın Kalbi-Terapi Noktası, Mananın Merkezi - Salih insanların memleketi, Köroğlu diyarı, Ankara ile İstanbul arasındaki denge şehir, Dobra insanların yurdu Dindar Bolu’da kıvamlı hizmetler yapabilmenin heyecanını yaşıyoruz. Mutluyuz ve umutluyuz…

Bolu vilayetimiz konum itibarı ile 8 vilayete komşudur. Komşu il müftülükleri ile de işbirliği yaparak ışığımızı çoğaltacağız. İnşallah hep birlikte gerçekleştireceğimiz kıvamlı hizmetlerle birlikte, ‘Türkiye Yüzyılı, Diyanet Vizyonu ve Bolu Uygulaması’ ile din hizmetlerinin en güzel şekilde icra edildiği illerin başında yer alabilmek için gayret göstereceğiz”

“KARTALLAR GİBİ HAREKETE GEÇİP SONUCA ULAŞACAĞIZ”

“Değerli mesai arkadaşlarım, iş ve görev anlayışımızda İl Müftüsü olarak, müftü yardımcılarımızla, Şube Müdürlerimizle, ilçe müftülerimizle, vaizlerimizle, manevi danışmanlarımızla, din gönüllüsü hocalarımızla ve tüm çalışanlarımızla birlikte takım çalışması yapacağız. Komisyonlar halinde toplantılar yapıp, beklenti ve önerileri alacağız. İstişareler yapacağız. Doğan kuşu gibi hedefi göreceğiz, kartallar gibi harekete geçip sonuca ulaşacağız. Samimi olacağız, işi bilip, işi bitireceğiz inşallah… Başta sayın Valimizin riyasetinde, tüm kurum amirleri, üniversitemiz, eğitim merkezimiz, paydaş kurumlarımız , STK temsilcileri ve muhtarlarımızla yakın işbirliği yapacağız. İlimizin milletvekilleri ile her zaman yakın temas halinde olacağız. Basınımızı bilgilendireceğiz”

“GÖREVDE OLDUĞUMUZ MÜDDETÇE BOLU’MUZUN HER KÖŞESİNDE OLACAĞIZ”

“Değerli Kardeşlerim, hizmet yolculuğumuzda yüzümüz hep ileri bakacak ama daima şoförün dikiz aynasına bakması gibi geleneğimizle güçlü bir bağ kurup modern dünyanın vesilelerinden istifade edeceğiz. Görevde olduğumuz müddetçe Bolu’muzun her köşesinde, camilerimiz başta olmak üzere çarşıda, pazarda, kahvede vesair insanın olduğu her yerde biz de olacağız. Dini mübin-i İslam’ın rahmet yüklü mesajlarını ulaştırmadığımız hiçbir kesim bırakmamak için gayret göstereceğiz inşallah. Kıvamlı hizmet yolunda var gücümüzle çalışırken Cenâb-ı Hakk’ın inayetinin hep bizimle birlikte olmasını, bizi mahcup etmemesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni hizmet döneminin ülkemiz, milletimiz, tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” açıklamasında bulundu.