Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

HAYVAN PAZARINDA SAHTE PARA DENETİMİ YAPILDI

HAYVAN PAZARINDA SAHTE PARA DENETİMİ YAPILDI
Bolu’da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarında kurban satıcılarını dolandırıcılara karşı uyardı. Ekipler, özellikle Kurban Bayramı ve öncesinde piyasaya sürülen sahte para oranının arttığına dikkat çekti.

HABER: ASLI AKIŞ ---OĞUZHAN EKE

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipler tarafından sahte para denetimi yapıldı. Kuruçay Mahallesi’nde bulunan hayvan pazarında alıcı ve satıcıları sahte para konusunda uyarılarak, gerçek ve sahte paranın nasıl ayırt edileceği konusunda bilgi verildi.

Kurbanlık hayvan satışı yapılan çadırları gezen ekipler, besicilerden sattıkları kurbanlık karşılığında aldıkları parayı kontrol etmelerini bildirdi.

Hazırlanan broşürleri de dağıtan polisler herhangi bir olumsuz durumda vatandaşların polisle iletişime geçmelerini istedi.

Bazı hayvan satıcılarının sahte paralara karşı bilgili olduğu gözlenirken, bazılarının da sahte parayı gerçeğinden ayırt etmek için bilen arkadaşlarından yardım istediği görüldü.

Öte yandan ekipler tarafından denetimlerin Kurban Bayramı boyunca vatandaşın ve esnafın mağdur olmaması için devam edeceğini belirtti.
Etiketler: bolu haberler