Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

HAFIZLIK VE KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMALARI DÜZENLENİYOR

HAFIZLIK VE KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMALARI DÜZENLENİYOR
Diyanet İşleri Başkanlığınca "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmaları" bu yıl Kur'an mealiyle gerçekleştirilecek.

HABER: ASLI AKIŞ

2023 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde; Başkanlıkça personelin mesleki ve kişisel yönden kendilerini geliştirmeleri, planlı çalışma alışkanlığı kazanmaları, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmeleri, hizmet süresince kendilerine güven duymaları, hafızlıklarını pekiştirmeleri ve Kur'an'ı Güzel Okuma ve anlama becerilerini geliştirmeleri amacıyla, merkez ve taşra teşkilatında vaiz ve üstü unvanlarda görev yapanlar hariç erkek personel arasında "19. Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" ile kadın personel arasında "9. Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışmaları gerçekleştirilecek.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarına Diyanet İşleri başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında vaiz ve üstü unvanlarda görev yapanlar hariç kadrolu, sözleşmeli ve vekil erkek ve kadın personel katılabilecek.

MÜRACAAT

Şartları taşıyan personel, 01 Şubat - 03 Mart 2023 tarihleri arasında bağlı bulundukları birimlere müracaat edecekler. Geçmiş yıllarda yapılan Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması Türkiye finallerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan personelin müracaatları aynı yarışma dalı için kabul edilmeyecek.

Erkek din görevlileri hafızlık ve Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmaları takvimi

HAFIZLIK YARIŞMASI

Başkanlık Merkez, Merkez ilçe ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacak. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri yarışmayı takip eden hafta içinde İl müftülüğüne bildirilecek.

İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracak. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini yarışmayı takip eden hafta içinde bölge final yarışma merkezi olan il müftülüğüne ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığına bildirecek.

Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte ek-1’de belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanın ismini yarışmayı takip eden hafta içinde Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığa gönderecekler.

Yüksek Seçici Kurul 19. Erkek Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Final Yarışmasını 27 Ağustos tarihinde Siirt’te yapacak. Yarışma Takvimi Müracaat Tarihi: 1 Şubat - 3 Mart başkanlık merkez, merkez ilçe ve ilçe, dini yüksek ihtisas ve dini ihtisas merkezlerinde ki yarışmaların son tarihi: 31 Mart. İL yarışmalarının son tarihi: 16 Haziran Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 17 Temmuz Türkiye finalinin yapılacağı tarih: 27 Ağustos

KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Merkez ilçe ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacak. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri yarışmayı takip eden hafta içinde İl müftülüğüne bildirilecek.

İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracak. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini yarışmayı takip eden hafta içinde bölge final yarışma merkezi olan il müftülüğüne ve Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığına bildirecekler.

Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını belirtilen tarihte bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanın ismini yarışmayı takip eden hafta içinde Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığa gönderecekler.

Yüksek Seçici Kurul 19. Erkek Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışması 25 Ağustos 2023 tarihinde Bitlis’te yapacak. Yarışma Takvimi Müracaat Tarihi: 01 Şubat - 03 Mart Başkanlık merkez, merkez ilçe ve ilçe, dini yüksek ihtisas ve dini ihtisas merkezlerinde ki yarışmaların son tarihi: 31 Mart İl yarışmalarının son tarihi: 16 Haziran Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 19 Temmuz. Türkiye finalinin yapılacağı tarih: 25 Ağustos

Kadın din görevlileri Hafızlık ve Kur’an-ı kerimi güzel okuma yarışmaları takvimi

HAFIZLIK YARIŞMASI

Merkez ilçe ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri yarışmayı takip eden hafta içinde İl müftülüğüne bildirilecek.

İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini yarışmayı takip eden hafta içinde bölge final yarışma merkezi olan il müftülüğüne bildirecek.

Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte ek-3’te belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanın ismini yarışmayı takip eden hafta içinde başkanlığa gönderecek.

Yüksek Seçici Kurul 9. Kadın Din Görevlileri Türkiye Hafızlık Final Yarışmasını 2 Eylül tarihinde Bolu’da yapacak. Yarışma Takvimi Müracaat Tarihi: 1 Şubat - 3 Mart Başkanlık merkez, merkez ilçe ve ilçe, dini yüksek ihtisas ve dini ihtisas merkezlerinde ki yarışmaların son tarihi: 31 Mart. İL yarışmalarının son tarihi: 16 Haziran. Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 21 Temmuz Türkiye finalinin yapılacağı tarih: 2 Eylül

KUR’AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Merkez ilçe ve ilçelerdeki yarışmalar ve bunların değerlendirilmesi, seçici kurullar tarafından aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandırılacaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimleri yarışmayı takip eden hafta içinde il müftülüğüne bildirilecektir.

İl Seçici Kurulları, il birincilerinin seçimi ile ilgili bütün işlemleri aşağıda belirtilen tarihte çalışma saati bitimine kadar sonuçlandıracaktır. Yarışmalarda birinci olan personelin isimlerini yarışmayı takip eden hafta içinde bölge final yarışma merkezi olan il müftülüğüne bildireceklerdir.

Bölge Seçici Kurulları, bölge yarışmalarını aşağıda belirtilen tarihte ek-4’te belirtilen bölge merkezlerinde yapacak, yarışmalarda birinci olanın ismini yarışmayı takip eden hafta içinde Başkanlığa göndereceklerdir.

Yüksek Seçici Kurul 9. Kadın Din Görevlileri Türkiye Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Final Yarışmasını 14 Eylül tarihinde Aydın’da yapacaktır. Yarışma Takvimi Müracaat Tarihi: 1 Şubat - 3 Mart  Başkanlık merkez, merkez ilçe ve ilçe, dini yüksek ihtisas ve dini ihtisas merkezlerinde ki yarışmaların son tarihi: 31 Mart İl yarışmalarının son tarihi: 16 Haziran Bölge yarışmalarının yapılacağı tarih: 23 Temmuz  Türkiye finalinin yapılacağı tarih: 14 Eylül 2
Etiketler: bolu haberler