Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

HAÇİKO BOLU İL TEMSİLCİLİĞİ İLÇELERDE BESLEME YAPTI

HAÇİKO BOLU İL TEMSİLCİLİĞİ İLÇELERDE BESLEME YAPTI
Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), 5 ilçede hayvan besleme yaparken, Bolu Temsilcisi İlknur Yıldırım, “Daha ulaşamadığımız daha fazla sokak hayvanimiz var. Lütfen, özellikle bu sıcak havalarda sizler de onlar için en azından kapılarınızın önüne bir kap su bırakın” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu’nun köy ve ilçelerinde sahipsiz köpeklerin beslenmesi adına HAÇİKO Bolu İl Temsilciği tarafından çalışma yürütüldü. Çalışma kapsamında 5 ilçede ve köylerde 225 kilo mama, sahipsiz köpeklere ulaştırıldı. Besleme çalışmalarına ilişkin HAÇİKO Bolu İl Temsilcisi İlknur Yıldırım tarafından yazılı açıklama da yapıldı.

“SEVİMLİ DOSTLARIMIZ YİYECEK BULMAKTA ZORLANIYORLAR”

Kırsala bırakılan canlıların yiyecek bulmakta zorlandıkları ifade edilerek, “İçinde bulunduğumuz bu coğrafya da kırsala terk edilmiş sevimli dostlarımız yiyecek bulmakta oldukça zorlanıyorlar. Bizler, HAÇİKO Bolu olarak   özellikle terk edilmiş bu canlarımız için beslenme ve yaşamlarını mücadele ettirebilmeleri için imkânlarımız doğrultusunda elimizden geldiğince yanlarında olmaya çalışıyoruz... Öncelikli mücadelemiz açlık ile. Son olarak da 5 farklı ilçemiz ve bunlara bağlı koy ve kırsalda, resmi kurum ve birkaç gönüllümüz eşliğinde 225 kilo mama dağıtımı gerçekleştirdik” dedi.

“KAPILARINIZIN ÖNÜNE BİR KAP SU BIRAKIN”

Yıldırım, çağrıda bulunarak, kapıların önüne bir kap su bırakılmasını istedi, “Yalnız, daha ulaşamadığımız daha fazla sokak hayvanimiz var. Lütfen, özellikle bu sıcak havalarda sizler de onlar için en azından kapılarınızın önüne bir kap su bırakın. Bu mücadelemizde siz sevgili hayvan sever dostlarımızın desteği önce onlar, sonra bizler için çok değerli. Unutmayalım, hayat hep birlikte ve paylaşınca güzel” ifadelerini kullandı.

Etiketler: bolu haberler