Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURAN YAŞLILARIMIZA HAK ETTİKLERİ SAYGI, SEVGİ, ŞEFKÂTİ GÖSTERMELİYİZ”

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURAN YAŞLILARIMIZA HAK ETTİKLERİ SAYGI, SEVGİ, ŞEFKÂTİ GÖSTERMELİYİZ”
Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Yaşlılara Saygı Haftası” münasebetiyle Kore Gazimiz Ahmet Arslandoğdu'yu, Mehmet-Sabire Turaman çiftini ve Sıddıka Özdemir'i hanelerinde ziyaret etti. Ümit, "Sizler bizim çınarlarımız, bereket kaynaklarımızsınız. Sizlere hürmet etmek, medeniyetimizin prensibi, kültürümüzün gereği, bizim de asli vazifemizdir. Rabbim eksikliğinizi göstermesin. Hayır dualarınızı devletimizin, milletimizin üzerinden esirgemeyin" dedi.


Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Dünya Yaşlılar Haftası” nedeniyle Bolu Valisi Ahmet Ümit, büyüklerimize ziyarette bulundu. Ziyarette yaşlılarımızla hoş sohbet eden Vali Ümit, sağlık durumları, ihtiyaçları ve talepleri hakkında bilgiler aldı.

“GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURAN YAŞLILARIMIZA HAK ETTİKLERİ SAYGI, SEVGİ, ŞEFKÂTİ GÖSTERMELİYİZ”

Vali Ümit; yaşlılarımıza sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak anlamına geldiğini belirterek; Hayatımızın her döneminde bizlere tecrübeleriyle, ön görüleriyle, yaşadıklarından çıkardıkları derslerle yol gösteren, kökleri geçmişte, dalları gelecekte olan ulu çınarlarımızın, hepimiz için önemi ve değeri çok büyüktür. Kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi, tarihimizi, milli ve manevi değerlerimizi bizlere aktararak geçmişimiz ve geleceğimiz arasında gönül köprüleri kuran yaşlılarımıza hak ettikleri saygı, sevgi, şefkât ve hürmeti göstermek aynı zamanda insanî ve vicdanî bir sorumluluktur. Bu anlamda; yaşlılarımıza sahip çıkmak geleceğimize de sahip çıkmaktır” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜKLERİ BAŞ TACI ETMEK, GÖNÜLLERİNİ VE HAYIR DUALARINI ALMAK EN TEMEL SORUMLULUĞUMUZDUR”

Büyükleri baş tacı etmek, gönüllerini ve hayır dualarını almanın herkesin en temel sorumluluğu olduğuna işaret eden Vali Ümit; “Bizim inancımızda; büyükleri baş tacı etmek, gönüllerini ve hayır dualarını almak, onların ihtiyaçlarını karşılayarak huzurlu ve rahat bir ömür sürmelerini sağlamak her evladın aslî vazifesi, hepimizin en temel sorumluluğudur. Toplumumuzun bereketi, birlik ve beraberliğimizin mimarı olan yaşlılarımız, ülkemiz ve milletimiz için büyük hizmetlerde bulunarak vatanımızın bölünmezliği, devletimizin bekâsı için gösterdikleri vatanseverlikle bizlere örnek olmuşlardır.” şeklinde konuştu.

“ULU ÇINARLARIMIZIN HER ZAMAN YANLARINDAYIZ”

Vali Ahmet Ümit, “Bizleri yetiştirip bu günlere getiren, koruyup kollayan, kıymetli büyüklerimizin çeşitli sebeplerle ve imkânsızlıklar nedeniyle evlatlarından, ailelerinden uzakta olmaları ve yeterli ilgiyi, desteği görememeleri halinde devletimiz her türlü imkânı seferber edip sunduğu hizmetlerle onların refahını gözetmektedir. Bu duygu ve düşüncelerimle; “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası”nı en kalbi duygularımla kutluyor, gönüllerimizde müstesna bir yeri olan ulu çınarlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, sağlıklı, mutlu, huzurlu bir ömür diliyor, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi. 
Etiketler: bolu haberler