Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

GEREDE İTFAİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI

GEREDE İTFAİYESİNDEN ÖNEMLİ UYARI
Havaların soğuması ile birlikte Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından vatandaşlar soba ve baca yangınlarına karşı uyarıldı.

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünden soba ve baca yangınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları hususunda açıklama yapıldı. Açıklamada, kış aylarına girmeden vatandaşların; sobalarına ve baca temizliğine, olası baca yangınlarına karşı mutlaka bacalarını temizletmeye ve kontrol ettirmeye özen göstermeleri istendi.

İtfaiye Müdürlüğü açıklamasında, “Soba bacalarının temizliğinin yapılması can ve mal emniyeti bakımından da önem taşıyor. Temizlenmeyen soba bacaları zaman içinde kurum bağlayarak tıkanmalara sebep oluyor. Tahliye edilemeyen karbon monoksit gazları ölümlere, kurum tutuşması ise yangınlara neden oluyor. Kirli bir baca, yakıtın doğru yanmasını engellerken oluşan parçacıklar da bacalarda ciddi tıkanıklıklara sebebiyet veriyor. Temiz bir baca, yakıtın daha kaliteli yanmasıyla tasarruf sağlıyor ve çevre kirliliğini de önlüyor” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: bolu haberler