Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ PROJELERİNİ SERGİLEDİ

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ PROJELERİNİ SERGİLEDİ
Bolu'da açılan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, düzenlenen sergide hünerlerini sergiledi. Etkinlikte, kumandalı ve sensörlü arabalardan, cihazlara ve robotlara kadar öğrenciler tarafından tasarlanan projeler görücüye çıktı.

17 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda Robotik ve Kodlama Eğitimi Proje ve Sunum programı düzenlendi.

Programa Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Gençlik ve Spor Müdürü Emrullah Güler, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından öğrencilerin kendini geliştirmesi ve teknolojik malzemeler üretebilmesi için açılan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitimler tamamlandı.

Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin, bilim ve teknolojiye dayalı çalışmaları gerçekleştirilen etkinlikte sergilendi.

Etkinlikte, öğrencilerin tasarladığı 21 farklı ürün stantlardaki yerini aldı. Kumandalı ve sensörlü arabalar, sensörlü cihazlar, robotlar ve çizilen resimler de beğeni topladı.

Türkiye'nin gelecekteki teknolojik gelişimi için bilim alanındaki etkinliklerin önemine dikkat çeken Bolu Valisi Erkan Kılıç, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız gençlerin kabiliyetlerini ve yeteneklerini öne çıkararak, geleceğin Türkiye’sinin nasıl dizayn edileceği noktasında çok güzel bir proje ortaya koydu. Burada da sınavla seçilen öğrencilerimizin, başta robotik kodlama olmak üzere teknolojik anlamda neler yapabileceğini görmüş oluyoruz" dedi.
Etiketler: bolu haberler