Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“GAYRET SİZDEN DESTEK BİZDEN”

“GAYRET SİZDEN DESTEK BİZDEN”
Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, İlimizde Demirciler Köyünde kurular Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti. Üreten kadınlara desteklerinin devam edeceğini dile getiren Bakan yardımcısı Metin, Gelincik Kadın Tarımsal Kooperatifine 1 milyon 200 bin lira destek olduklarını dile getirerek desteklerinin devam edeceğini belirtti.


Demirciler Köyü sosyal tesislerinde gerçekleşen ziyarete Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e, Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Konak, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililer eşlik etti.

 

“SİZİN EVLADINIZ FATİH METİN OLARAK BURADAYIM”

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yaptığı konuşmada; “Bugün milletvekilimizle, kadın kolları başkanımızla, il başkanımızla, ilçe başkanımızla, il genel meclisi başkanımızla buradayız. Siz burada çok güzel bir iş başardınız. Bu kooperatif Bolu’ya ve Bolulu kadınlara örnek olacak. Bugüne kadar size devlet olarak 1 milyon 200 bin lira destek verdik. Bu desteğin devamı gelecek. Siz gayret edeceksiniz biz destek olacağız. Bolu ovasının ürünlerini tüm Türkiye’ye tanıtacağız. Bolu’da da bu kooperatiflerin sayısını artırmamız gerekiyor. Ben, sizin evladınız, kardeşiniz Fatih Metin olarak buradayım. Devlet olarak sizin için ne yapmamız gerekiyorsa yapmak için buradayız” şeklinde konuştu.   

 

“Kocalarınızdan daha çok para kazanacaksınız”

Bolu ovasının kadınların emeğiyle kalkınacağını dile getiren Bakan yardımcısı Metin; “Ürettiğimiz buğdayı, una çevireceğiz. Unumuzu erişteye çevireceğiz.  Gülümüzü, kozalağımızı, vişnemizi, elmamızı reçele çevireceğiz. Bu işleme yöntemiyle 2 liralık elmayı 15 liraya değer kazandırmış oluyoruz. 5 liralık ürün doğru pazarlama yöntemiyle 15 liraya 20 liraya satabileceğiz. Burada bulunan ablalarıma sesleniyorum emin olun kocalarınızdan çok daha fazla para kazanacaksınız. Siz kadınlar önde, biz erkekler arkada sizlere destek olacağız, sizinle beraber İnşallah bu değerlerimizi yükseltmiş olacağız” dedi.  

 

“SİZLERİN YANINDA OLACAĞIZ”

Burada bulunan Kadınlarımızın birliği büyük bir örnektir. Hepsini tebrik ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti kadınlarımızın emeği ile yükselmiştir. Sizlerin bu gün başlattığı bu girişimi yarın kızlarınız daha ileriye taşıyacaklar. Sizleri destekliyoruz. Sizlerin yanındayız. Bu koopartifin daha aktif olması için daha fazla ürün üretebilmesi için sizlere daha fazla destek olacağız. Sizlerin ilerleyen günlerde ürettiği ürünlerle vatandaşımız daha sağlıklı güvenli ürünlere ulaşmış olacaklar. Kendi evinde yaptığı gibi erişte yiyecek. Bizler sizlerin Pazar oluşturmasında da yardımcı olacağız. İnşallah kadınlarımızın emeği bu şekilde değerli olacak. Sizlerin başlattığı bu çalışmayı diğer köylerimize de yayacağız. Bu ürünlerimizi önce Bolu halkına sonra İnşallah tüm Türkiye’ye tanıtacağız. Ülkemiz İnşallah kadınlarımız sayesinde daha güzel günler görecek. Benim sizden isteğim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a dua edin. Rabbim Cumhurbaşkanımıza uzun ömür versin. Ak Parti iktidarı var olduğu sürece, el ele verip hep birlikte kalkınacağız” ifadelerini kullandı.

 

 “DESTEKLERİNİ HİÇ EKSİK ETMEDİLER”

Gelincik Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifini Başkanı Emine Doğan, ziyaretten ve kendilerine verdiği destekten dolayı Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin’e teşekkür ederek; “Kooperatifimizin kuruluşunun ilk gününden itibaren Fatih Bey olsun Milletvekillerimiz olsun bizlere çok destek oldular. Hepsine teşekkür ediyorum. Sayın Bakan yardımcımız Fatih Metin bizleri hiç yalnız bırakmadı, desteklerini eksik etmediler. Onların destekleriyle biz Bolulu kadınlar çok daha güzel işler başaracağız. Allah onlardan razı olsun” dedi.
Etiketler: bolu haberler