Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

EVDE NORMALDEN KALABALIK OLANLARA CEZA UYGULANACAK

EVDE NORMALDEN KALABALIK OLANLARA CEZA UYGULANACAK
Bolu Valisi Ahmet Ümit, yılbaşında yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını belirterek, yılbaşını da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağında 2 bin 350 personelin görev yapacağını söyledi.

Haber: Aslı Akış

Bolu’da, yılbaşını da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma yasağında alınacak tedbirler ve görevlendirmeler yapıldı. İl genelinde polis ve jandarma ekiplerinin sorumluluk alanlarında 4 gün boyunca toplam 583 ekip ve 2 bin 350 personel görev yapacak. Yılbaşı eğlencelerinin iptal edilmesiyle birlikte köy ve yaylalarda bulunan evlerde yoğunluk olması ihtimaline karşı ekipler bu bölgeler sıkı denetim altına alacak.

“YILBAŞI TUZAĞINA DÜŞMEYELİM”

Bolu Valisi Ahmet Ümit, yılbaşının en büyük handikaplardan birisi olduğunu belirterek, alınan tedbirlerle ilgili açıklamada bulunarak; “Yılbaşı önümüzde ciddi ciddi bir handikap olarak duruyor. Bu handikapa, tuzağa hiç kimsenin düşmemesi lazım. Bunun için İçişleri Bakanımızın koordinesinde ülkemiz genelinde gerekli tedbirler yönlendirildi. Biz de il olarak tüm tedbirleri planladık. Buna göre 31 Aralık’tan başlayan 4 Ocak Pazartesi sabah 05.00’e kadar süren 4 günlük süreç içerisinde il merkezimiz ve tüm ilçelerimi olmak üzere emniyet bölgemizde 251 ekip bin 350 personelimiz, jandarma bölgemizde 332 ekibimiz, bin personelimiz işbaşında olacaklar. Her an en az 350-400 civarında personelimiz işinin başında aktif olarak bulunacak. Toplam 583 ekip ve 2 bin 350 personel bu 4 günlük süreç içerisinde görev yapacak. Bunlar öncelikle sokağa çıkma yasağını tam olarak uygulayacaklar” diye konuştu.

“YILBAŞINDA TOPLU EĞLENCELERDEN UZAK DURMAMIZ GEREKİYOR”

Vali Ümit, yeni yıl öncesi uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının tam anlamıyla uygulanacağını vurgulayarak, vatandaşlara uyarılarda bulunarak; “İnsanlar ziyaretlerini ve sohbetlerini daha sağlıklı zamanlara saklasınlar. Çünkü her şeyden önce sağlık geliyor. Yılbaşında toplu eğlencelerden uzak olmamız gerekiyor. Ziyaretlerden uzak olmamız gerekiyor. En çok bulaşın olduğu yerler ev ziyaretleri ve toplu alanlar. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayanları bizlere bir şekilde iletilmesi lazım” şeklinde konuştu.

“KURALLARA UYMAYANLARA YASAL MÜEYYİDE UYGULANACAK”

Kısıtlama günlerinde ciddi trafik denetlemesi yapılacağını bildiren Ümit, “Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu tedbirler her platformda, otellerde, yollarda, sokaklarda ve caddelerde uygulanacak. Kurallara uymayanlara yasal müeyyide uygulanacak”  dedi.

“EN ÜCRA NOKTALAR TAKİP EDİLECEK”

Yılbaşında şehir merkezinden uzak köy ve yaylalarda vatandaşların eğlence düzenlemesini engellemek için sıkı denetimler yapılacağını kaydeden Vali Ümit, “Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa mutlaka o evdeki herkese ceza uygulanır. Mutlaka yasal tedbirler alınır. Bu konuda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Her taraf kontrol altında. Zaten jandarma ekiplerimizin sayısı daha fazla. Yani sadece merkezde değil, aynı zamanda tüm köylerde, en ücra noktalarda bu takipler sürecek. Bu vatandaşımızın hem bireysel hem toplumsal sağlığı içindir. Bunu doğru anlayalım ve anlatalım” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: bolu haberler