Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Emir Aktürk "Tiyatro oyuncuları zor durumda"

Emir Aktürk
Genç Tiyatro oyuncusu Emir Aktürk, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nün önemine değinerek " 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü her tiyatro oyuncusunun beklediği bir gündür. Biz tiyatro oyuncuları sadece oyun günü yokuz, oyun gününden öncede , sonra da varız. Bir oyunu çıkartmak için büyük emek harcıyoruz , bunun hatırlandığı bir gün olması çok güzel . Umarım pandemi biter ve tiyatro sektöründe olan herkes hak ettiği yeri bulur" dedi.
Haber: S.Sevgül Kaba

Genç yaşta tiyatro oyunculuğuna başlayan  ,  Emir Aktürk, "İlk olarak şehir tiyatrosunda oyunculuk eğitimime başladım.  İlk yönetmenim  Erdal Atık'tır. Daha sonra Bolu  Bölge tiyatrosunda oyunculuk eğitimi alıp sertifika aldım. Sonrasında  oradan da ayrılıp arkadaşım Veysel Matyar ile Kuytu Akademi'yi kurduk." dedi. 

BİZE DESTEK VERECEK SPONSOR BULAMADIK

Emir Aktürk bağımsız bir bir ekip olduklarını ve tiyatroyu açarken sponsor ve destekçi bulamadıklarını söyleyerek" Biz bağımsız bir ekibiz. Bu tiyatroyu açarken hiç bir kuruluştan yardım almadık.  Kendi çabalarımızla açtık.  Bu yüzden  bütün giderlerimizi kendimiz karışlıyoruz ve  oynadığımız oyunlardan bize  pek bir şey kalmıyor. Bize destek verecek sponsor veya destekçi çok aradık ama bulamadık. Bolu Kültür Sanat Organizasyon bize sahip çıktı ve çok büyük yardımları oldu. " ifadelerinde bulundu. 

PANDEMİ İLE EN BÜYÜK OYUNUMUZDAN MAHRUM KALDIK

Genç tiyatro oyuncusu Emir Aktürk, pandemi dönemine bir çok kapanan tiyatro olduğunu ve tiyatro oyuncularının çok zor duruma kaldığını belirterek" Pandemi dönemi bizi çok etkiledi.  Özellikle FRANKENSTEIN  oyunundan çok büyük zarara uğradık. Oyunun her şeyi hazırdı. ve  çok masraf yaptık.   O sırada da Türkiye'de  ilk vaka görülünce   oyunumuzu oynayamadık.  Bu oyun Alman bir yönetmenin yazdığı bir oyundu. Kendi sayfalarında bizim afişimizi paylaşmışlardı.   Bizim patlama oyunumuz olacaktı ama olmadı. Pandemi ile en büyük oyunumuzdan mahrum kaldık. Sahnelerimiz kapatıldı.  Oyun çıkartamadık. " dedi. 

ŞUAN TİYATROMU BAŞKA BİR İŞ YAPARAK AYAKTA TUTUYORUM

 Oyuncusu Emir Aktürk, tiyatro ile uğraşan ,insanların kötü durumda olduğunu belirterek, tiyatrosunu başka bir iş yaparak ayakta tutabildiğini, tiyatro oyuncularının pandemi döneminden öncede çok iyi paralar kazanamadığını söyledi.