Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

EMİN SEMERCİOĞLU KİMDİR?

EMİN SEMERCİOĞLU KİMDİR?
Bolu'nun başarılı iş adamlarından Emin Semercioğlu hayat hikayesini şöyle özetledi;

Emin SEMERCİOĞLU (İş Adamı-Semmak Makina)

Doğum:14.02.1949/Bolu

Okul: İnkılap İlkokulu, Merkez Ortaokulu, Sakarya Adapazarı Ticaret Lisesi, İstanbul Sultanahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (Marmara Üniversitesi)

Meslek: İşletme, Muhasebe

Bulunduğu Görevler: Milliyetçi Demokrasi Partisi Bolu İl Başkanı, Anavatan Partisi Yönetim Kurulu Üyeliği, Belediye Meclis Üyeliği, Boluspor Kulüp Başkanlığı, Boluspor Teknik As Başkanlığı, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, AİBÜ Ar-Ge Vakfı Yönetim Kurulu üyesi...

EĞİTİM HAYATI

14 Şubat 1949 yılında Bolu'nun Yolçatı köyünde doğdum. İlkokulu inkılap İlkokulunda, ortaokulu merkez Ortaokulunda, liseyi Sakarya Ticaret Lisesinde okudum. İstanbul Sultanahmet İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi işletme muhasebe bölümünden mezun oldum. Ortaokulu bitirdikten sonra ticarete merakım olduğu için Sakarya Adapazarı Ticaret lisesine gittim. Lise 1 de öğrendiğim bilgilerle babamın dükkanında defter tutmaya başladım. Sadece okulda öğrendiğim bilgiler ile değil muhasebecimizin yaptıklarını takip ederek, sonrasında kontrol ederek öğrendim. Ticaret lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul’da sınava girdim. O zamanlar ticaret liseleri merkezi sınav sistemine bağlı değildi. Eskişehir, Ankara ve İstanbul da vardı. Ben İstanbul’u tercih ettim.

EMİN SEMERCİOĞLU'NUN HAYAT HİKAYESİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...