Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHİ BELLİ OLDU

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHİ BELLİ OLDU
Ramazan Bayramı emekli ikramiyelerinin ne zaman ödeneceği belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaklaşık 12 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesinin 31 Mayıs Cuma günü verileceğini söyledi. Toplam ödenecek miktar 10.7 milyar lira olacak. Emekli maaşı ödemeleri de bayram nedeniyle erken bitirilecek.

Emeklilere Ramazan Bayramı ikramiyeleri 31 Mayıs cuma günü yapılacak. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bakan Selçuk, yaklaşık 12 milyon emekliye Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 31 Mayıs’ta ödeneceğini bildirdi.

Selçuk, ödenecek ikramiye miktarının ise 10,7 milyar lira olduğunu belirtti. Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının her ayın 1’i ile 5’i arasında ödendiğini hatırlatan Selçuk, 4 ve 5 Haziran’a denk gelen aylık ödemelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 Haziran Pazartesi günü yapılacağını kaydetti.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Selçuk, "Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum." ifadelerini kullandı.