Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

"ELDE ETTİĞİM BAŞARILARIN ALTINDA ÇOCUKKEN YAYLA BAYRAMLARINDA YAPTIĞIM GÜREŞLER VAR"

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yayla bayramlarında çocuk yaşta güreşle tanışan Halit Pınar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Takımı adına katıldığı Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyalar kazanmanın gururunu yaşıyor.

Babası sayesinde yaylalarda düzenlenen hacet bayramlarındaki karakucak güreşlerine katılarak çocuk yaşta spora adım atan Halit Pınar (39), 10 yaşında Bolu Güreş Eğitim Merkezi'ne girdi.

Burada kendisini daha da geliştirerek sırasıyla Maden Tetkik Arama, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İller Bankası kulüplerine transfer olan Pınar, birçok ulusal ve uluslararası müsabakada derece elde etti.

Daha sonra 24 yaşında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde çalışmaya başlayan Pınar, güreş tutkusunu burada da sürdürdü.

Belediyenin itfaiye takımıyla 2016 Avrupa Polis ve İtfaiye Oyunları'nda altın madalya kazanan, 2017 ile 2019 yıllarında dünya şampiyonu olan Halit Pınar, en son 22-31 Temmuz'da Hollanda'nın Rotterdam şehrinde yapılan Polis ve İtfaiye Oyunları Dünya Şampiyonası'nda 67 kiloda grekoromen stilde birincilik, serbest stilde ikincilik elde etti.

Pınar, şampiyonanın ardından ailesiyle geldiği baba ocağı Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki salonda gelecek yıl Kanada'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nın hazırlıklarına başladı.

Antrenmanlarını Mudurnu İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü güreş antrenörü Hasan Sarıoğlu ile yapan Pınar, aynı zamanda tecrübelerini güreşe gönül veren genç sporcularla da paylaşıyor.
Etiketler: bolu haberler