Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

EHLİYETTE 2020’NİN SON FIRSATINI KAÇIRMAYIN

EHLİYETTE 2020’NİN SON FIRSATINI KAÇIRMAYIN
Köroğlu Sürücü Kursu Müdürü Burak Gülen, 2021 yılı özel motorlu taşıt sürücüleri kursları teorik ve uygulama (direksiyon) ders saati taban ücretleri belirleme komisyonunun aldığı karar doğrultusunda sürücü kursu ücretlerine zam yapılacağını duyurdu.

Haber: Aslı AKIŞ

Bolu’da yıllardır hizmet veren Köroğlu Sürücü Kursu Müdürü Burak Gülen, 2020 yılının taban fiyatı zammından etkilenmeden sürücü belgesi almak isteyen tüm adayların, vakit kaybetmeden 10 Aralık 2020 Perşembe gününe kadar, gerekli belgeleri hazırlayarak, başvuru yapmaları halinde, 2021 yılında artacak olan ücretlerden etkilenmeyeceklerini bildirdi.

2021 YILI EHLİYET ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

Köroğlu Sürücü Kursu Müdürü Burak Gülen, 2016 yılında Türkiye genelinde tüm sürücü kurslarında milli Eğitim Bakanlığınca köklü değişiklikler olduğunu belirterek; “En önemli değişikliklerden bir tanesi de bir taban fiyat uygulamasına geçildi ve belirlendi. Yakın zamanda Valilik Makamında Bolu’nun 2021 yılı boyunca ehliyet ücretlerinin belirlenmesi toplantısı yapıldı. Şuanda hazırlanan resmi yazıyı bekliyoruz. Resmi yazı bize ulaştıktan sonra da artık 2021 yılının fiyatlarıyla taban fiyat uygulamasıyla sürücü adaylarımızı bilgilendireceğiz. Her ilin farklı bir taban fiyatı olabiliyor. İlin nüfus, ekonomi ya da diğer etkenlerde göze alınıyor” şeklinde konuştu.

GÜLEN, 2020 FİYATLARINDAN YARARLANMAK İSTEYENLERE TARİH VERDİ

Ehliyet almak isteyip 2020 yılı fiyatından yararlanmak isteyen tüm kişilere de çağrıda bulunan Gülen; “Ehliyet alacaklar, 10 Aralık Perşembe gününe kadar bir şekilde sürücü kursuna gerekli evrakları hazırlayarak kayıt olmalarını tavsiye ediyorum.  Yine Bolu’da bulunan bütün sürücü kursları 10 Aralık’a kadar yine 2020 yılı fiyatından adaylarını alacaklar, ücretlendirecekler. Ama ayın 11’i olduğu zaman bizim kendi kullandığımız sistem artık 2021 yılı için kayıt almaya başlayacağından 11 Aralık dâhil olmak üzere 2020’ye doğru giden zamanda artık 2021 fiyatları geçerli olacak” dedi.

“TEORİK DERSLER ONLİNE YAPILIYOR”

Sürücü kurslarında da eğitimlerin online devam ettiğini aktaran Burak Gülen; “Geçen ay bir başlangıç yaparak online eğitime döndük. Sistem sağlıklı bir şekilde yürümeye devam ediyor. Adaylar sağlıklı bir şekilde kendi evlerinde tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlarıyla derslere katılıp, ders sürecini bire bir takip edebiliyorlar. koronavirüs salgını devam ettiği sürece Online eğitim şeklinde eğitimlerimiz yapılacak. Elektronik sınavlar şuanda devam ediyor. Onda henüz yasaklamayla ilgili bir haber almadık. Bununla ilgili de bir haber alacak olursak, bunu da adaylarımıza haber vereceğiz. Online derslerini teorik bitiren adaylar yine elektronik sınava dahil olabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

“MASKE, MESAFE VE HİJYEN KURALLARINA UYUYORUZ”

Koronavirüs salgını süreci devam ederken direksiyon eğitimlerinde gerekli tüm tedbirleri aldıklarının altını çizen Gülen; “Şuanda direksiyon eğitimlerimizde devam ediyor. Henüz onunla ilgili de kısıtlayıcı durum gerçekleşmedi ya da resmi yazısı bize ulaşmadı. Direksiyon eğitimlerimiz pandemi sürecine uygun bir şekilde hocalarımızın maskeleri, eldivenleri gerekirse siperlikleri ve aracın iç dezenfektanı her adaydan sonra temizlenerek ve yapılarak bu dersler aynı şekilde devam ediyor. Bolu içinde de herhangi bir sürücü kursunda da şuana kadar Kovid’le ilgili ya da pandemiyle ilgili herhangi bir sorun yaşanmadı” şeklinde konuştu.

“DİREKSİYON EĞİTİMLERİ HAFTA SONU YAPILAMAYACAK”

Direksiyon derslerinin bir süreliğine hafta sonlarında devam edemeyeceğini ifade eden Burak Gülen; “Çünkü yasaklara uyumlu bir şekilde riayet etmemiz gerekiyor. Online eğitimlerimiz ise hafta sonu devam edecek. Hocalar kendi bulundukları ev içerisinden online eğitimlerini verebilecekler. İlerleyen süreçte şuan 65 üstü bir adayımız olduğu zaman onun çıkabildiği saatlerde uygulama derslerini verdiğimiz gibi 20 yaş altında da onların çıkabildiği ve dışarıda olduğu saatlerde uygulama eğitimlerini veriyoruz. Süreci hem adaylar hem de kendimiz için sorunsuz bir şekilde ilerletiyoruz” diye konuştu.

Bolu’nun ilk sürücü kursu olan ve yıllardır binlerce vatandaşı sürücü belgesi sahibi yapan Köroğlu Sürücü Kursunda, motosiklet (A1-A2), otomobil (B), kamyon (C), T.I.R (CE) ve otobüs (D) için sürücü belgesi almak isteyenler eğitim alabiliyor.

Yukarda belirtilen sınıflarda sürücü belgesi almak isteyen vatandaşlar, 10 Aralık Perşembe gününe kadar,

2 adet biyometrik fotoğraf

2 adet sabıka kaydı (e-devlet üzerinden alınabilir)

2 adet aile hekiminden sağlık raporu

1 adet kan grubu kartı

2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi

2 adet öğrenim belgesi (diploma) fotokopisi

2 adet sürücü belgesi fotokopisi (fark müracaatı için)

Kayıt esnasında Hayat Eve Sığar (HES kodu) istenilmektedir.

Belgeleri ile başvuru yapmaları halinde 2021 yılında yaşanacak ücret artışından etkilenmeyecek.

Etiketler: bolu haberler