Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“EĞİTİM ÇALIŞANLARI VE ÖĞRENCİLERİMİZ RİSK ALTINDA!”

“EĞİTİM ÇALIŞANLARI VE ÖĞRENCİLERİMİZ RİSK ALTINDA!”
Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, son haftalardaki vaka sayılarının artması nedeniyle hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerin sağlıklarını riske atılmaması için ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Haber: Servet Gökçek

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, Vaka sayılarındaki artışlardan dolayı gençler arasında aktif vaka oranının arttığını belirterek,  “Türk Eğitim Sen olarak Kasım-2020’den itibaren aşı konusunda sürekli çağrı yapıyoruz. Çünkü görülmüştür ki, aşılama programı tamamlanmadan tedbirlerin kalıcı sonuçlar vermesi mümkün olamayacaktır.” dedi.

“SON HAFTALARDA SÜREKLİ ARTAN BİR SEYİR İZLEMEKTEDİR”

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, İlimizde de pek çok eğitim çalışanının ve öğrencilerin Covit (+) olduğu bilgileri geldiğini aktararak, “Günlük vaka sayıları son haftalarda sürekli artan bir seyir izlemektedir. Nitekim sayı 45 binlere dayanmış durumdadır. Gün geçmiyor ki, yurdun dört bir yanından Covid-19 virüsü nedeniyle hastalanan ya da hayatını kaybeden bir meslektaşımızın acı haberini almayalım. İlimizde de pek çok eğitim çalışanı ve öğrencimizin de Covit (+) olduğu bilgileri gelmektedir.  Hatırlanacağı üzere Mart başında Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararla yeni kısıtlamalar hayata geçirilmişti. Hali hazırda İlimiz de çok yüksek risk grubundandır. Birçok ilimizde ara sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmiştir.” ifadelerini kullandı.

“TAM ZAMANLI UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLMELİ”

Erhan Bayram, hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerin sağlığının riske atılmaması için, ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçme kararı alması gerektiğini vurgulayarak, “Öte yandan bilim insanlarının açıklamalarına göre yeni mutant virüsün özellikle 0-9 yaş grubunda hızlı yayıldığı ve etki gösterdiği anlaşılmakta. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın bugün yaptığı “65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan %11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız.” paylaşımı da bu gerçeği doğrulamaktadır. Böyle bir durumda MEB Sağlık Bakanlığı ile görüşerek, hem eğitim çalışanlarının hem de öğrencilerimizin sağlığının riske atılmaması için, ara sınıflarda olduğu gibi, okul öncesi ve ilkokullarımızda da tam zamanlı uzaktan eğitime geçme kararı almalıdır. Hatta daha ileri ve gerekli bir tedbir olarak, LGS ve YKS eşiğindeki öğrencilerimizin hazırlık programları devam etmek kaydıyla, Ramazan ayı boyunca tüm kademeler itibariyle uzaktan eğitim kararı da alınabilecektir. Bu sürede de tüm eğitim çalışanlarının aşılanması programı hızla tamamlanmalıdır. Türk Eğitim Sen olarak Kasım-2020’den itibaren aşı konusunda sürekli çağrı yapıyoruz. Çünkü görülmüştür ki, aşılama programı tamamlanmadan tedbirlerin kalıcı sonuçlar vermesi mümkün olamayacaktır. Sağlık Bakanlığı’nın öncelikleri güncellemesi ve öğretmenlerin aşılanması için imkânları zorlaması elzemdir.

Etiketler: bolu haberler