Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

‘DÜŞ’ SERGİSİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR

‘DÜŞ’ SERGİSİ SANATSEVERLERİ BEKLİYOR
Ressam Fatma Öztürk'ün solo sergisi 'Düş', Yurdaer Kalaycı Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı.

Haber: Huri Afacan

Ressam Fatma Öztürk'ün solo sergisisi ‘Düş’, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hakkı Fidan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri İsmail Gören, Bolu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mert Minisker ve sanatseverlerin katılımıyla Yurdaer Kalaycı Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı. 

Sergiyi gezen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ressam Fatma Öztürk'ün eserlerini çok beğendiğini belirterek, ilk defa tüm eserlerin soyut çalışıldığı bir resim sergisi gördüğünü söyledi. Bolu'daki kültür sanat etkinliklerinin artmasının kendisini mutlu ettiğini de dile getiren Özcan, Ressam Fatma Öztürk'e sanat hayatında başarılar diledi. 

‘Düş’ adlı solo sergisinde 44 adet eser olduğunu ifade eden Fatma Öztürk, “Bolu'da açtığım ilk kişisel sergi. Düş serisi komple tek seriden oluşuyor. Aslında sadece düşlerimde gördüğüm evlerden yola çıkarak başladı. Sonrasında ülkemizi sarsan 6 Şubat depremleriyle daha fazla anlam kazandı. Çünkü düşlerimde gördüğüm evler boşlukta asılıydı. Yer ve gök yoktu. Depremden sonra anladım ki evlerini kaybeden insanlar için yer ve gök kayboluyor. Aidiyet duygusu çok önemli” dedi. 

Ressam Fatma Öztürk'ün ‘Düş’ isimli solo sergisi 9 Haziran Cuma gününe kadar Yurdaer Kalaycı Kültür ve Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

Etiketler: bolu haberler