Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Doğa harikası Kuş Cenneti, çöplüğe döndü

Doğa harikası Kuş Cenneti, çöplüğe döndü
Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde bulunan Kuş Cenneti, vatandaşların ziyaret sonrası bıraktıkları atıklar nedeniyle çöp yığınlarıyla doldu.


Haber: Feyza ACAR

   Her sene göç mevsiminde çok sayıda kuş türünün geçiş yaptığı Bolu’nun Yeniçağa ilçesindeki Kuş Cenneti çöplüğe döndü. Ziyarete gelen vatandaşların yanlarında getirdikleri yiyecek ve plastik atıklarını alana bırakması çevrede kirliliğe yol açtı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün koruması altında bulunan Yeniçağa Gölü’nün çevresi bira şişeleri ve çöplerle doldu. Sevdiklerinizle birlikte temiz hava, kuş sesleri, orman ve göl manzarası eşliğinde doğal bir ortamda keyifli vakit geçirmek için tercih edeceğiniz en güzel yerlerden biri olan Kuş Cenneti’ni çöplüğe çeviren duyarsız vatandaşlar, görenleri isyan ettirdi.

  Yeniçağa Belediye’si ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın duyarsızlığı manzarayı her geçen gün kötüleştiriyor. Objektiflere yansıyan görüntüler iç parçaladı. Fotoğraflarda, Kuş Cenneti’nin çöplüğe dönüştüğü görülüyor. Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, daha önce yaptığı açıklamalarda Yeniçağa Gölü'nün taşıdığı özelliklerle eşsiz olduğunu belirtmişti. Şimdi ise marka değeri olan bu cennete hiçbir çöp kamyonu ve temizlik işçisi gönderilmemesi tepkilere yol açtı.

Kendini bilmez vatandaşların yarattığı bu görüntülerin ardından "Bu konuda acilen bir tedbir alınmalı.” yorumları yapıldı.