Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

DOĞA HARİKASI ÇUBUK GÖLÜ HER MEVSİM AYRI GÜZEL

DOĞA HARİKASI ÇUBUK GÖLÜ HER MEVSİM AYRI GÜZEL
Göynük ilçesinde bulunan Çubuk Gölü, doğal güzellikleriyle ilgi çekiyor. Sıcak yaz günlerinde vatandaşların serinlediği alanlar arasında yer alan Çubuk Gölü, doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Bolu'nun Göynük ilçesinde yer alan, çevresi çam ormanları ile çevrili Çubuk Gölü; ilçeye 11 kilometre, Bolu merkezine ise 135 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Gölün berrak suyu ve çevresini saran yemyeşil ağaçlar, ziyaretçilerine huzurlu bir atmosfer sunuyor. Gölün yakınında bulunan Gölbaşı köyünde de misafirlere konaklama ve yeme-içme hizmeti veriliyor.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Çubuk Gölü, gözde turizm merkezlerinden biri haline geldi. Ayrıca göl, sıcak havadan bunalan vatandaşlara serin bir ortam sunuyor.

Bölgede havanın çok serin olduğunu ifade eden Cemre Cansu Kurt, "Buranın doğası çok güzel. Özellikle bu hafta çok sıcak bir haftaydı. Evde oturanlar için bile çok sıcak bir haftaydı. Doğasıyla, havasıyla çok güzel bir yerdeyiz. Manzarası güzel, biraz da temizliğe dikkat edilse iyi olur. Gelenler çöplerini bırakmasınlar" dedi.

Sakarya'nın sıcağından kaçarak Çubuk Gölü'ne geldiklerini dile getiren Furkan Ötken ise, "Bugün Sakarya’nın sıcağından kaçıp, Bolu’nun bu eşsiz manzarasına sahip, doğanın içerisindeki Çubuk Gölü’ne geldik. Sakarya’nın o bunaltıcı sıcağından bu yüksek rakımlı bölgede serinliğin tadını çıkarıyoruz" diye konuştu.

 

Etiketler: bolu haberler