Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

DEMİRCİLER MAHALLESİ RİSKLİ ALAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ FAY HATTI VE FAY HATTININ KUZEYİNDE KALAN TAŞINMAZLARIN YIKIM İHALESİ YAPILDI

DEMİRCİLER MAHALLESİ RİSKLİ ALAN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ FAY HATTI VE FAY HATTININ KUZEYİNDE KALAN TAŞINMAZLARIN YIKIM İHALESİ YAPILDI
Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların tahliyesi için hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen süre 15 Ocak 2023 tarihi itibariyle tamamlandı.

Haber: CANSU GÜRZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Gerede Belediyesine vermiş olduğu yetkiye istinaden,  Belediye ekiplerince alanda bulunan yaklaşık 130 adet yapının yıkımı 18 Ocak 2023 tarihinde yıkım ihalesi gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada İhale sürecinin tamamlanmasından sonra acilen yıkım çalışmalarına başlanacağı bildirildi.

Yıkım ihalesinin yapılması nedeniyle, 23 Ocak 2023 Pazartesi gününden sonra alanda bulunan yapılardan herhangi bir malzemenin alınmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

Alanda bulunan vatandaşların mağdur olmamaları için tahliye işlemlerinin acilen yapılması ve konuya ilişkin gerekli hassasiyetin gösterilmesi rica edildi.

Etiketler: bolu haberler