Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖĞRETMENLERE 'EŞ DURUMU TAYİNİ' MÜJDESİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÖĞRETMENLERE 'EŞ DURUMU TAYİNİ' MÜJDESİ
Öğretmen özür grubu tayin sonuçları için geri sayım sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası bir açıklama geldi. Erdoğan, “Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum" dedi.

15 Ağustos'ta başlayan mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 19 Ağustos'ta sona erdi. Sonuçlarsa Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanacak.

Başvuruda bulunan öğretmenlerin gözü sonuçlara çevrilmişken, Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir açıklama geldi.

Erdoğan, ''Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum” dedi.

Mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları, “personel.meb.gov.tr” adresinde yayımlanacak olup yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacak.

Yer değiştirmeler, öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

Hizmet puanının eşitliği halinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecek.

Etiketler: bolu haberler