Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“ÇİFTÇİLERİMİZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ”

“ÇİFTÇİLERİMİZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ”
Tarım ve Orman Bakan yardımcısı olduktan sonra Bolu’ya yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Fatih Metin, ilimizdeki çiftçilere desteği devam ediyor.


Tarım anlamında Bolu’ya yapılan yatırımlarda büyük artış görülürken, Bakan yardımcısı Fatih Metin, çiftçinin tüm ihtiyaçlarıyla bizzat ilgilenerek onlara destek olmaya devam ediyor.

 

Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin, Bolulu çiftçilerin yem bitki ihtiyacı için Bolu’ya %75 hibeli 35 ton yem bitki tohumu gönderdi. 

 

Bakanlığın yürüttüğü yem bitkilerinin üretiminin geliştirilmesi kapsamında İlimizde çiftçilere dağıtılmak üzere gönderilen 35 ton macar fiği ve yem bezelyesi çiftçilere teslim edildi. Dağıtılan yem bitkileri tohumlarının maliyetinin %75’i bakanlık tarafından ödendi.

‘ÇİFTÇİLERİMİZ İSTEYECEK BİZ YAPACAĞIZ’

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman Bakan yardımcısı Fatih Metin; “Biz Bolumuza ve Bolulu çiftçilerimize bir söz verdik. Bolu ovasını hep birlikte el ele vererek yeşerteceğiz. Dörtdivan ovasından, Seben Ovasına, Mengen’den, Göynük’e, Kıbrıscık’tan Mudurnu’ya, Yeniçağa’dan Gerede’ye çiftçilerimizin ne ihtiyacı varsa seferber olacağız. Devletimizin desteği, bizlerin gayretiyle Bolu tarımı hak ettiği yere gelecek. Çiftçilerimiz isteyecek biz yapacağız ve Bolu’yu hep birlikte kalkındıracağız” dedi.    

 

Etiketler: bolu haberler