Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP'DE ÜYE LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI

CHP'DE ÜYE LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI
Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisinde kongreler süreci bugünden itibaren resmen başlayacağını söyledi. Karsu; “Partimiz kongreler sürecinden daha güçlenerek çıkacak ve iktidar yürüyüşünü tüm hızıyla sürdürmeye devam edecektir. Süreç, hem partimize hem de tüm Bolumuza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Süreç ile ilgili olarak değerlendirmeler yapan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu;  "Partimizde üye listeleri bugünden itibaren askıya çıkarıldı. Listeler 6 günlük izleme ve bekleme sürecinin ardından 27 Ekim'de askıdan indirilecek. Buna karşın itiraz süreci 2 gün daha devam edecek. Üye listelerine itiraz başvuruları 29 Ekim'e kadar kabul edilecek. Listelerin kesinleşmesinin ardından 8 Kasım tarihinden itibaren delege seçimleri başlayacak” ifadelerini kullandı.

Karsu, konuşmasının devamında kongreler sürecinde CHP’nin güçlenerek iktidar yürüyüşünü sürdüreceğinin altını çizerek; “Partililerimiz delegeleri belirlemek için iki oyu tek sandıkta kullanacak. Cumhuriyet Halk Partisinde üyeler ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirleyecek olan kongre delegelerini bu seçimde belirleyecek. Ayrıca milletvekili adayları, belediye başkan ve meclis üyesi adaylarının belirlenmesini sağlayacak ön seçim delegeleri de yine 8 Kasım'da kongre delegeleri ile belirlenecek. Partimiz kongreler sürecinden daha güçlenerek çıkacak ve iktidar yürüyüşünü tüm hızıyla sürdürmeye devam edecektir. Süreç, hem partimize hem de tüm Bolumuza şimdiden hayırlı olsun” şeklinde konuştu.