Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CHP İL BAŞKANI KARAGÖZ, 12 KASIM MESAJI

CHP İL BAŞKANI KARAGÖZ, 12 KASIM MESAJI
Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, 12 Kasım 1999 depremiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Deprem konusunda acil ve etkili adımlar atılmadığı sürece halkımızın can güvenliği tehlikede olmaya devam edecektir” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Tahsin Mert Karagöz, 12 Kasım 1999’da merkez üssü Düzce olan depremin 24’üncü yılı dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Karagöz, 845 kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce vatandaşın yaralandığı 12 Kasım depreminin acısını hala yüreklerinde hissettiklerini ifade etti.

“SORUMLULUKLARIMIZI HATIRLAMAK ZORUNDAYIZ”

Karagöz, deprem gerçeğine karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız gerektiğini ifade ederek, “12 Kasım 1999 depreminin üzerinden geçen yıllara rağmen, hala o acı günün yaralarını hissediyoruz. Yaşadığımız deprem birçok ailenin hayatını kaybetmesine ve binlerce insanın yaşamında kalıcı değişikliklere sebep oldu. Bugün, depremin 24. yıl dönümünü geride bırakırken, hala o gün yaşananları unutmamak, unutturmamak ve gelecekte benzer felaketleri önlemek adına sorumluluklarımızı hatırlamak zorundayız” dedi.

“CAN GÜVENLİĞİMİZ HALA TEHLİKEDE”

Etkili politikalar oluşturulması gerektiğini söyleyen CHP İl Başkanı Karagöz, “Ülkemizin her an deprem gerçeğiyle yüzleştiği bu dönemde, siyasi iradenin, yerel yönetimlerin ve sivil toplumun bir araya gelerek etkili politikalar oluşturması kaçınılmazdır. Ancak maalesef, hala yeterli düzeyde önlemler alınamamış, yapılan binaların güvenliği yeterince sağlanamamış ve afetlere karşı etkili bir hazırlık süreci oluşturulamamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, deprem gerçeğiyle baş etme konusundaki hassasiyetimizi ve bu konuda atılması gereken adımları defalarca dile getirdik. Ancak, bu konuda acil ve etkili adımlar atılmadığı sürece, halkımızın can güvenliği tehlikede olmaya devam edecektir.

Acil olarak bilimsel verilere dayalı, güçlü bir altyapı oluşturarak, deprem riskini minimize etmek için harekete geçmeliyiz. Ayrıca, deprem sonrası hızla müdahale edebilmek, afetzedeleri koruyabilmek ve onların yaşamlarını normalleştirebilmek adına etkin bir acil durum planı geliştirmeliyiz” diye konuştu.

Karagöz son olarak, depremde hayatını kaybedenleri bir kez daha anarak şunları söyledi:

“Bu vesileyle, 12 Kasım 1999 depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, depremzedelerin acılarını hafifletmek adına elimizden gelen her türlü çabayı göstermeye devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz.”