Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

CANLI YAYINDA “SİYASİ RÜŞVET” TARTIŞMASI:

CANLI YAYINDA “SİYASİ RÜŞVET” TARTIŞMASI:
Yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın 'siyasi rüşvet' eleştirisi canlı yayında tartışmanın fitilini ateşledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmak için 6 masada toplanan ittifak partilerine 'siyasi rüşvet' verdiğini savunan Özcan'a Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy tepki gösterdi.

1 yıl süreyle CHP'den geçici çıkarma cezası alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Sözcü TV yayınına konuk oldu.

Partisine geri dönüşünün 'sessiz olmayacağının' sinyallerini sosyal medyadan paylaştığı videolarla veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ‘siyasi rüşvet’ eleştirisi canlı yayında tartışmayı doğurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı olmak için ittifak partilerine 'siyasi rüşvet' verdiğini savunan Özcan'a Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy ise sert tepki göstererek "Böyle bir şey olamaz. Çok büyük bir saygısızlık" dedi.

Canlı yayına damgasını vuran ‘siyasi rüşvet’ tartışmasında DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Tanju Özcan'dan sözlerini düzeltmesini isterken Özcan'dan yanıt gecikmedi. Özcan “Bu seçimin kaybedeni CHP olmuştur” çıkışıyla dikkat çekti.

“BİZİ SİYASİ RÜŞVETLE SUÇLADI, ŞİDDETLE KINIYORUM!”

2023 seçimlerinin sonuçlarının değerlendirildiği Sözcü TV canlı yayında, Tanju Özcan'ın Kılıçdaroğlu'nun “siyasi rüşvet” verdiğini öne sürmesi üzerine Demokrat Parti Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Demokrat Partisi'nin 77 yıllık geçmişine değindi. Aksoy sözlerine "Tanju beye şunu söylemek istiyorum, bizi siyasi rüşvetle suçladı. Şiddetle kınıyorum bu ifadesini ve derhal düzeltmesini rica ediyorum. Çok büyük bir saygısızlık olarak görüyorum bunu. Böyle bir şey olamaz” diyerek devam etti.

“BENİM DÜŞÜNCEM NET” DİYEREK SÖZLERİNİN ARKASINDA DURDU

Aksoy'un konuşmasını tamamlamasının ardından söz isteyen Özcan; “İlay hanıma ben 'Parti başkanları başarısız oldu' demedim. Aslında onlar seçimin kazananı. Ama benim düşüncem net. Burada bir siyasi rüşvet söz konusudur; 'sen beni cumhurbaşkanı yardımcısı adayı yap, ben de seni cumhurbaşkanı adayı olarkak ilan edeyim.' Sadece Sayın Gültekin Uysal'la ilgili söylenmiş bir şey değil bu, özel hayatta benim çok sevdiğim, saydığım bir insandır. Demokrat Parti, Gelecek, Saadet seçimin kaybedeni olmamıştır. Bu seçimin kaybedeni CHP olmuştur.” İfadelerini kullandı.
Etiketler: bolu haberler