Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BÜYÜK ÖLÇEKLİ KAZANDIRACAK PROJELER PEŞİNDEYİZ”

“BÜYÜK ÖLÇEKLİ KAZANDIRACAK PROJELER PEŞİNDEYİZ”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ortak çalışmalar yapabileceklerini söyledi. Özcan; “İBB değil Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok belediye ile ortak çalışmalarımız olacak. Bize de ciddi bir şekilde gelir sağlayacak bazı konuştuğumuz konular var. Önümüzdeki günlerde somutlaştırınca kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.

Haber: Aslı Akış

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etti. Başkan Özcan’ı, makamında ziyaret eden İmamoğlu geleceğe dönük Bolu Belediyesi ile ortak çalışmalar gerçekleştirebileceklerini söyledi. Başkan Özcan ise gerçekleştirilecek ortak projeleri somutlaştırdıklarında Bolulular ile paylaşılacağını kaydetti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan yerel basın temsilcileriyle birlikte kent merkezinde yapımı devam eden alt ve üstyapı çalışma alanlarını incelediği gezi sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyareti sonrasında iki belediyenin ortak bir çalışması olacak mı sorusu üzerine Başkan Özcan; “Sadece İBB değil Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok belediye ile ortak çalışmalarımız olacak. Bunun tüm detaylarını burada anlatmak istemiyorum. Sayın İmamoğlu, beni dostum öteden beri söylüyorum. Sağ olsun İstanbul’dan kalkıp bizi ziyarete geldi. Ben onu Bolu’daki yoğunluktan dolayı ziyarete gidememiştim. Daha öncesinde de konuşmuştuk. Geziden sonra da konuştuk. Birçok konuda iş birliği yapmak istiyoruz. Biz bize bir itfaiye aracı, kamyonet derdinde değiliz. Daha büyük ölçekli hem size hem de bize kazandıracak projeler peşindeyiz dedik. Mesela teknoloji alanında İBB ile aklımızdan geçen projeler var. Hem onların menfaatine hem de bizim menfaatimize olacak. Bize de ciddi bir şekilde gelir sağlayacak bazı konuştuğumuz konular var. Önümüzdeki günlerde somutlaştırınca kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Hem Ankara Büyükşehir Belediyesi hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ciddi katkı sağlayacağımızı, bu kişisel dostluklarımızı her 2 belediyenin menfaatine olacak şekilde, karşılıklı kazanım üzerine temellendirmeye çalışıyoruz. Ayrıntıları önümüzdeki günlerde anlatacağım” şeklinde konuştu.