Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BU ŞEHİR UYUMAZ, BU ŞEHİR BUNA TEPKİ GÖSTERİR!

BU ŞEHİR UYUMAZ, BU ŞEHİR BUNA TEPKİ GÖSTERİR!
Bolu Belediyesi'nin siyasi ayrım yapmadan Alt Geçit Paşaköy'e yaptırdığı siyasi liderlerin yer aldığı portreler tahrip edildi.


Alınan bilgiye göre Bolu Belediyesi'nin Alt Geçit Paşaköy'e yaptırdığı Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş'inde yer aldığı portreler gece saatlerinde hiçbir tebligat verilmeden karayolları ekipleri tarafından tahrip edilerek kaldırıldı. Necmettin Erbakan ve Alpaslan Türkeş'in portrelerinin üzerinde bulunan camlar kırılarak fotoğrafları boyandı. Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Uğurcan Çakır ve MHP İl Başkanı Cihan Başaran olayla ilgili açıklamalarda bulundu.

Alparslan Türkeş'in fotoğrafının boyanmasıyla ilgili MHP İl Başkanı Cihan Başaran, "Keşke bizlere haber verilseydi. Çok üzücü bir durum. Bu insanlar bu ülkeye değer katmış, geleceğine yön vermiş insanlar. Apar topar bu insanların resimlerinin boyanması çok büyük hata. En azından bu konuyla ilgili il başkanlarına ya da kamu kurumlarına mutlaka haber verilmeliydi. Şu an çok üzgünüz. Çok büyük bir saygısızlık olarak görüyoruz bunu" dedi.

Sabaha kadar gençlik kollarıyla birlikte nöbet tutacaklarını açıklayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Uğurcan Çakır, "Türkiye Cumhuriyetine mal olmuş siyasi figürlerimizi kapattılar. Kapatılmasına kesinlikle karşıyız. Hem Alparslan Türkeş'i hem Necmettin Erbakan'ı kapattılar. Mustafa Kemal Atatürk'ü ve İzzet Baysal'ı kapattırmayacağız. Sabaha kadar gençlik kollarıyla nöbet tutacağız" diye konuştu.