Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“BOŞ PAYLAŞIMDA BULUNANLAR BOŞ YAPMASINLAR”

“BOŞ PAYLAŞIMDA BULUNANLAR BOŞ YAPMASINLAR”
Bolu'da İzzet Baysal Caddesi üzerinde yapılan renkli ışıkların terör örgütü PKK’nın sözde bayrağındaki renklere benzetilerek tepki oluşturması üzerine açıklama yapan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Oradaki renkler Bolusporumuzun ve Bolu Belediyesi’nin logosundaki renkler olan kırmızı beyaz ve yeşil renginden oluşmaktadır. Fotoğraflarda fark ettik ki, yukarıdaki sarı lambaların ışığı, beyaz renkteki ışıklandırma üzerinde hâkimiyet oluşturmuş, beyaz olan renk sarı gibi yansımış. Biz de bunu fark edince anlaştığımız firmaya söyleyerek daha güçlü bir beyaz kullanılması konusunda talimat verdik. Bizim göreve geldiğimizde yaptığımız ilk işlerden biri kaldırılan ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibarelerini tekrar yerine koymak oldu. Bizim tutumumuzu gayet iyi biliyorlar. Boş paylaşımda bulunanlar boş yapmasınlar” dedi.

Bolu Belediyesi ekiplerinin,  İzzet Baysal Caddesi üzerinde yürüttüğü çalışmalar kapsamında caddedeki lambalara çiçek şeklinde renkli ışıklar eklendi. Işıkların renklerinin terör örgütü PKK’nın sözde bayrağındaki renklere benzetilerek olumsuz yorumlara neden olmasına sert tepki gösteren Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “Ne belediye başkanımızın ne yönetimimizin o terör örgütü ile aynı satırda değil, aynı kitapta bile yan yana gelmemiz söz konusu değildir. Bizim ne olduğumuzu, nasıl bir görüşe sahip olduğumuzu herkes biliyor. Belediye Başkanımızın ilk gün il başkanı, olarak ilçe başkanı olarak, milletvekili olarak yaptığı konuşmalar attığı adımlar dün neyse bugün de aynıdır” diye konuştu.

“BOŞ YAPMASINLAR”

“Bazı Belediye meclis üyelerimizin paylaşımlarını gördüm, oturduğu yerden bir şeyler yapmaya çalışan bazı arkadaşlar boş yapıyorlar. Oradaki renkler Bolusporumuzun ve Bolu Belediyesi’nin logosundaki renkler olan kırmızı beyaz ve yeşil renginden oluşmaktadır. Fakat fotoğraflarda fark ettik ki, yukarıdaki sarı lambaların ışığı, beyaz renkteki ışıklandırma üzerinde hakimiyet oluşturmuş, beyaz olan renk sarı gibi yansımış. Biz de bunu fark edince anlaştığımız firmaya söyleyerek daha güçlü bir beyaz kullanılması konusunda talimat verdik. Onunla ilgili çalışmalara başladık. Bizim göreve geldiğimizde yaptığımız ilk işlerden biri kaldırılan ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibarelerini tekrar yerine koymak oldu. Bizim tutumumuzu gayet iyi biliyorlar. Boş paylaşımda bulunanlar boş yapmasınlar” dedi.

 

 

Etiketler: bolu haberler