Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU’YA YENİ VALİ YARDIMCILARI ATANDI

BOLU’YA YENİ VALİ YARDIMCILARI ATANDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası taşıyan atama kararnamesi Resmi Gazetede yayımlandı. Kararname kapsamında vali yardımcısı ve kaymakamların görev yerleri belirlenirken, Bolu’ya 3 vali yardımcısı atandı.

Haber: Servet Gökçek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Bolu’ya vali yardımcılıkları makamına yeni isimler getirildi. Kararnameye göre Hatay Erzin Kaymakamı Osman Demir, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Yalova Vali Yardımcısı Aziz Mercan Bolu Vali Yardımcısı olarak atandı.

FATİH DAMATLAR KİMDİR?

27.07.2009 tarih ve 2009/11095 sayılı Müşterek Kararname ile Silifke kaymakamı olarak atanan Fatih DAMATLAR 1964 yılında Yozgat'ta doğmuştur. İlk, orta, lise ve üniversite tahsilini Ankara'da tamamlamış, Ankara Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olmuştur. 1987 yılında Sivas'ta Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır. Sırasıyla Abana, Sulusaray, Şiran Kaymakamlık görevleri, Muş Vali Yardımcılığı, Denizli Kale Kaymakamlığı ve Çorum Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Görev yeri Bolu olup, geçici süreyle Kahramanmaraş ilinde Vali Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 1997-2000 yılları arasında TODAİE'de Kamu Yönetimi Yüksek Lisansını bitirmiştir.

OSMAN DEMİR KİMDİR?

1986 yılında Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu.

96. Dönem Edirne Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Isparta ili Sütçüler ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nin Virginia eyaletinde görevlendirildi. Kaymakam olarak atandıktan sonra sırasıyla; Osmaniye Hasanbeyli Kaymakamlığı, Kahramanmaraş Nurhak Kaymakamlığı, Şırnak Güçlükonak Kaymakamlığı, Mardin Vali Yardımcılığı, Kilis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

AZİZ MERCAN KİMDİR?

06.06.1967 yılında İzmit’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmit’te tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1990 yılında dönem birincisi olarak Kaymakamlık sınavlarını kazanarak, Sakarya Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Kaymakam Adaylığı döneminde dokuz ay süreyle İngiltere’de yabancı dil eğitimi aldı.

1991 yılında Konya İli, Taşkent İlçesi; 1993 yılında Mersin İli, Gülnar İlçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1993 yılında Kaymakamlık Kursu'nu "Üstün Başarı Belgesi" ile tamamladı. Sırasıyla: 1993-1996 yılları arasında Denizli İli, Honaz İlçesi Kaymakamlığı; 1996-1998 yılları arasında Mardin İli, Savur İlçesi Kaymakamlığı; 1998-2003 yılları arasında Kütahya İli, Emet İlçesi Kaymakamlığı; 2003-2006 yılları arasında Giresun İli, Şebinkarahisar İlçesi Kaymakamlığı; 2006-2009 yılları arasında Batman Vali Yardımcılığı; 2009-2012 yılları arasında Trabzon Vali Yardımcılığı; 2012-2017 yılları arasında İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

 İstanbul Vali Yardımcılığı görevi sırasında, 2020 Olimpiyat Adaylığı çalışmalarında Güvenlik Birimlerinden Sorumlu Yönetici olarak Uluslararası Olimpiyat Hazırlıkları Değerlendirme Kurulu (IOC)’nda ülkemizi temsil etti.

Etiketler: bolu haberler