Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU’NUN UZMAN ELLERİ PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR

BOLU’NUN UZMAN ELLERİ PROJELERİNİ HAYATA GEÇİRİYOR
Tarım ve Orman Bakanlığının yürüttüğü, eğitim almış gençleri üretime kazandırmak, onların yatırım yapabilecekleri bir iş sahası açmak adına başlatmış olduğu ‘Uzman Eller projesi’ için başvuru yapan ve hibe sözleşmelerini imzalayan proje sahipleri satın almalarını yaparak projelerini hayata geçirmeye başladı.

Kıbrıscık ilçesinde ikamet eden, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı bölümünden mezun olarak genç yatırımcı Süt Sığırı yetiştiriciliği konusunda hibe sözleşmesini imzalamış, konu kapsamında 5 adet 6-12 ay arası dişi düve alımını yaparak projesini tamamladı.

İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü ve teknik personellerin yerinde yaptığı kontrollerde hayvanların mevzuata uygun ve sağlıklı oldukları tespit edildi.

Şube Müdürü Hasan Şen yaptığı kısa açıklamada; “Genç proje sahibine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Proje kapsamında faaliyet gösterecek olan uzman ellerin aldıkları hayvanları uygun bakım ve besleme koşullarında sağlıklı bir şekilde büyütüp çoğaltarak hayvan sayılarını arttırmaları, sürdürülebilir bir üretim yaparak bireysel gelirlerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaları temennimizdir.  Projenin izleme süresi boyunca dikkat etmeleri gereken hususlar ile hayvan sağlığı ve refahı konularında da yatırımcımıza ayrıca bilgilendirme yapılmıştır” dedi. 

Etiketler: bolu haberler