Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Bolululara sorduk, 1 Haziran sonrası normalleşme olmalı mı?

Bolululara sorduk, 1 Haziran sonrası normalleşme olmalı mı?
Türkiye 'de iki haftalık bir kademeli normalleşme sürecinin sonuna gelinmesiyle 1 Haziran sonrası yeni normalleşme kararları için gözler kabine toplantısına çevrildi. Kabine toplantısı sonrası alınacak yeni kararları halk dört gözle bekliyor. Vatandaşın aklında ise 1 Haziran sonrası için hangi kararların alınacağı sorusu oluştu. Kabine toplantısı sonrası yeni alınacak kararların hangi yönde olması gerektiği soruna Boluluların bir kısmı normalleşmenin olması ve yasakların kalkması cevabını verirken bir kısmı ise bazı yasakların devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Haber: S.Sevgül Kaba

Vatandaş kademeli normalleşme sürecinin sonuna gelinmesiyle 1 Haziran'dan sonrası için alınacak yeni kararları sabırsızlıkla bekliyor. Normalleşme ile birlikte hangi kararların alınacağı merak konusu oldu. Hal böyleyken Bolulu vatandaşlar yasakların kalkması gerektiğini söylerken bazı vatandaşlar ise belli yasakların devam etmesi gerektiğini söyledi. İşte " 1 Haziran sonrası normalleşme olmalı mı? Beklentileriniz nelerdir? soruna Bolulu bazı vatandaşlardan cevaplar;

Yusuf bey; Vatandaş olarak  beklentimiz her yerin açılması. Biraz daha rahatlama bekliyorum. Ben emekliyim ama çalışıyorum. Bu yasaklar ekonomik olarak etkiledi.

Kübra hanım:
Bence Cafeler ve restoranlar açılmasın çünkü virüs yayılımın en fazla oralarda oluyor.  Maske takmaya Cafelerde özen göstermiyorlar.  Çok fazla açılmaması gerektiğini  düşünüyorum.

Fatma hanım:
Normalleşme kararı alınmalı ama cafe ve restoranlar açılmamalı. Çünkü çok fazla dikkat edilmiyor. Vaka sayıları azaldı ama tam bir açılma olmamalı kontrollü şekilde bir normalleşme olmalı

İlhan bey;
Tamamen yasaklar kalmamalı, ama biraz daha rahatlayabiliriz. İnsanlar fazlasıyla sıkıldı. Kontrol elden bırakılmamalı. Hafta sonu bir güne yasak verilebilir. Hafta içi yasak saati 11-12 ye çekilebilir. En önemli etken aşı ve daha  hızlı bir çözüme kavuşması lazım.

Yılmaz bey;
Normalleşme kısım kısım olmalı. Restoran ve cafe sektöründe çok çalışan var o yüzden restoran ve cafeler açılmalı ama kontrollü bir şekilde olmalı. İnsanlar maskelerin kalkmasını istiyor ama maskeler kalkmamalı. Maskeler kalkması iyi olmaz. Vaka sayılarımız fazla ve insanlar bu konuda çok duyarsız.  Herkes kurala uysa bir sorun kalmayacaktır. 

Fatih bey ;
 Kısıtlamalar sona ermeli ve hafta sonları açık olmalı. Esnaf olarak iş yapmak istiyoruz artık. Bu sürecin başından beri  ekonomik anlamda çok etkilendik. Bu yasaklarda en çok zorlanan esnaflar oluyor. 

Müyesser hanım:
Hafta sonları ve gece yasakları konusunda normalleşmeye geçilmesi gerekiyor. Hangi alanda rahatlama olacağını bekleyip birlikte göreceğiz.  Ekonominin düzelmesi adına normalleşme çalışmaları olmalı. Restoran, cafe ve bar gibi yerlerin açılması gerekiyor. Bizim asıl gelir kaynağımız turizm asıl bu mekanların açılması gerekiyor.