Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLULU ŞEF’TEN İDDİALI PAYLAŞIM

BOLULU ŞEF’TEN İDDİALI PAYLAŞIM
Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna ile birlikte Somer Sivrioğlu'nun yokluğunda konuk şef Ömür Akkor'un jüri olarak görev yaptığı 'MasterChef Türkiye All Star'da heyecan sürüyor. Fenomen yarışmanın 23 Haziran Cuma akşamı yayınlanan bölümünde ana kadroya giren bir isim daha belli oldu. Bolulu Eray Aksungur yaptığı tabakla 'MasterChef All Star'da ana kadroya giren 9’uncu yarışmacı oldu.

Haber: Huri Afacan

TV8'de ekranlara gelen MasterChef Türkiye, bu sezon 'All Star' formatıyla ekranlara geliyor. Çok izlenen programda, 2020 kadrosunun mücadelesi devam ediyor.

Şeflerin oyları sonucu her gün bir ismin önlük giyerek ana kadroya dahil olduğu yarışmada; Güzide Mertcan, Suna Aydın, Batuhan Bayır, Eda Karabulut, Rıfat Yurttaş, Sefa Okyay Kılıç, Tanya Kilitkayalı ve Esra Tokelli'nin ardından 9'uncu yarışmacı belirlendi.

SÜRE 55 DAKİKA

MasterChef All Star şefleri, ilk turda Fransız mutfağından bir lezzet hazırlamaları için yarışmacılara 55 dakika süre verdi.

ÜRÜNLER PATLICAN VE GOCHUJANG

Duygu Acarsoy, Eray Aksungur, Sedat Tuncer ve Celal Sarıgül, ikinci tura yükselmeyi başardı. Şefler, patlıcan ve gochujang (Kore salçası) ile 45 dakika sonunda yaratıcı bir yemek yapılmasını istedi. Jüri üyeleri tek tek tadım yaparken, sonucu Mehmet Şef açıkladı. Yalçınkaya, 'Denge' adını verdiği tabak ile Eray'ın kazandığını duyurdu.

"PİŞİRME TEKNİĞİ İLE BİR ADIM ÖNE GEÇTİN"

Mehmet Şef. "Altı teknik kullandın. Orada mayoneze hiç gerek yokmuş. Zaten patlıcanı iyi kullanmışsın. Patlıcan pişme dengen iyiydi, pişirme tekniği olarak da Sedat'tan bir adım öne geçtin. Başarılar diliyorum" dedi.

"BÜTÜN TUŞLARA BASTIM"

All Star'ın yeni yarışmacısı olmayı başaran Eray, sonuç açıklandıktan sonra büyük sevinç yaşadı.

“MEKANIN SAHİBİ GERİ GELDİ, BEBELERİ PİSTTEN ALALIM”

Bolulu Eray yaptığı kısa açıklamada; “MasterChef All Star'ın 9'uncu yarışmacısı ben oldum. Çok büyük hayallerle buraya geldim. Üç gündür kendimde değildim ama bugün bütün tuşlara bastım. Şimdi diyorum ki; mekanın sahibi geri geldi, bebeleri pistten alalım. Herkes önlük aldığında birine armağan ediyor, ben de anneme ve babama armağan ediyorum. Hakları büyüktür. Teşekkür ediyorum. Çok mutluyum. Bundan sonra yarışacağım arkadaşlar düşünsün” dedi. 

Etiketler: bolu haberler