Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU’DAN PAKİSTAN’A YARDIM TIR’I DUALARLA GÖNDERİLDİ

BOLU’DAN PAKİSTAN’A YARDIM TIR’I DUALARLA GÖNDERİLDİ
Pakistan’da meydana gelen sel felaketinden etkilenen afetzedelere yardım eli uzatmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde ülke genelinde eş zamanlı olarak başlatılan ve Bolu’da da Valilik koordinesinde yürütülen yardım kampanyasında toplanan aynî yardımlar dualarla gönderildi.

Haber: CANSU GÜRZ – SERVET GÖKÇEK

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Depolarının bulunduğu alanda toplanan yardımların yüklendiği TIR’ı Ankara’ya uğurlamak üzere program düzenlendi.

Programa Bolu Valisi Erkan Kılıç, Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cengiz Çavuş, daire müdürleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Tır Nakliyat Başkanı Zekeriya Öztürk, Hayırseverler ve AFAD Gönüllüleri katıldı.

“İLİMİZDE ÖNEMLİ BİR KATKIDA BULUNULDU.”

Pakistan’da yaşanan sel felaketinden dolayı üzüntüsünü dile getiren Vali Erkan Kılıç, “Biliyorsunuz Pakistan’da yakın zamanda çok ciddi bir sel olayı meydana geldi yaklaşık bin 300’ün üzerinde vatandaş hayatını kaybetti. Ülkenin yaklaşık üçte biri sular altında ve 30 milyonun üzerinde vatandaş bu selden etkilendi. Bizlerde Türk insanı olarak her zaman bu tip olaylarda, olayın farkına vararak her zaman hayırsever olduğumuzu göstererek bu konuda da destek vermek gerektiğimizi başta Cumhurbaşkanımız ve İç işleri Bakanımız olmak üzere bu konuda hemen dost ve kardeş ülke Pakistan’a yardım yapılması talimatları üzerine bizler de Bolu’da hayırseverlerimizle birlikte, Bolu halkıyla birlikte Pakistan’a yardım yapma amacıyla kampanyaya katıldık. Bu konuda da gerçekten ilimizde de önemli bir katkıda bulunuldu.” dedi.

“PAKİSTAN BİZİM HER ZAMAN YANIMIZDA OLAN DOST VE KARDEŞ BİR ÜLKEMİZ”

Vali Kılıç Türkiye ve Pakistan arasındaki dostluğun Kurtuluş Savaşı’na değin uzandığını hatırlatarak, “Yaklaşık bin 500 tane koli, 100 civarında hijyen ürünleri ve bunun yanında diğer gıda ürünleri olmak üzere tırımızı da hazırladık inşallah birazdan Ankara’ya da hareket edecek. Bildiğiniz üzere Pakistan bizim her zaman yanımızda olan dost ve kardeş bir ülkemiz başta Kurtuluş Savaşı olmak üzere daha geçmişten bizim bağlantılarımız bizim Pakistan’la devam etmekte Kurtuluş Savaşı’na da kollarındaki bilezikleri vererek bize her zaman zor durumda yardım eden bir ülke bunun için dost, kardeş ülkenin bu durumda, zor durumda onların bu durumuna kayıtsız kalmamız zaten düşünülemez yardımsever Türk halkı da bu konuda elinden gelen gayreti her zaman gösteriyor, bu günde göstermekte. İnşallah buradan bizim göndereceğimiz yardım tırıyla beraber oradaki acılar küçük bir ölçüde de olsa diner. Oradaki ihtiyaç sahiplerine bir katkıda bulunuruz diye düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİ OLDUĞU MÜDDETÇE BİZ BU ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Yardım kampanyasının devam ettiğini ve dileyen vatandaşların açılan banka hesaplarına nakdi yardım yapabileceğini aktaran Bolu Valisi Erkan Kılıç, “Tekrar Bolulu halkımıza, buradaki ticaret yapan başta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve üyelerine, onun dışında Erpiliç, Beybiliç, Ak piliç olmak üzere Barilla ve diğer hayırseverlerimize biz çok teşekkür ediyoruz. Onlar önemli katkılarda bulundu, vatandaşlarımız da destek oluyor. Aynı zamanda bu yardım kampanyası biliyorsunuz bankalarda hesap açılmış oraya da vatandaşlarımız nakdi yardım yapabilir. Ben bu vesileyle bütün Bolulu hemşerilerimizin bu yardım kampanyasına katılmasını ve destek olmasını bekliyorum. Bize bu yakışır, millet olarak da bize bu yakışır. Hep böyle tarihten beri bu duygularla biz hareket ettik. Tekrar Bolu’da yaşayan vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Birazdan da inşallah tırımızı uğurlayacağız. Bundan sonra kampanya devam ediyor zaten. Vatandaşlarımızın desteği olduğu müddetçe biz bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Bolu İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından yapılan duanın ardından yardım malzemelerini taşıyan TIR Pakistan'a gönderilmek üzere Ankara'ya yola çıktı.

Etiketler: bolu haberler