Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU’DA AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BOLU’DA AŞI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
09 Ocak 2021 tarihinde İlimize teslim edilen ve güvenlik testlerinin tamamlanmasının ardından “Acil Kullanım Onayı” alan Covid-19 aşısı ülke genelinde eş zamanlı olarak Bolu’da da uygulanmaya başlandı.

Bolu Valiliği koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü’nce il genelinde 14 Ocak 2021 tarihi itibariyle oluşturulan özel aşı odalarında hazırlık çalışmaları sabah erken saatlerinde başladı. Çalışmaların ardından ilk aşılar oluşturulan toplam 179 Covid-19 Aşı Odasında sağlık çalışanlarına 14 Ocak 2021 Perşembe günü Saat 08:30 itibariyle uygulanmaya başladı.

Pandeminin ehemmiyeti sebebiyle aşıya ulaşımda şeffaflık ilkesinin ihlal edilmemesi amacıyla aşılama işlemlerine Sağlık Bakanlığınca hastalığa maruz kalma, bulaştırma riski, toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkileri gibi hususlar göz önüne alınarak öncelik sırasına uygun olarak önce Sağlık çalışanlarımızdan başlandı ve sonraki aşamalarda da yine Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği öncelik sıralamasına göre, isteğe bağlı olarak aşılama faaliyetlerine devam edilecek.

Aşı olmak isteyen vatandaşlarımız; MHRS web, MHRS mobil, ALO 182 veya e-Nabız üzerinden veya doğrudan, kendisine en yakın sağlık kurumundan randevu alarak aşılarını olabilecekler.

Aşı sıralaması vatandaşlarımız tarafından ASI boşluk TC Kimlik No boşluk TC Kimlik Seri No’nun son 4 hanesi 2023’e SMS gönderilerek veya e-nabız sisteminden öğrenilebilecektir.

“Covid-19 Aşı Danışma Merkezi”nin 0374 275 30 43 numaralı telefonunu aranarak aşı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilecektir.

Aşıların her birisinin hangi vatandaşımıza yapıldığı Sağlık Sistemi üzerinden yetkililerce görülebilecektir.