Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU’DA ‘AİLE OKULU’ AÇILDI

BOLU’DA ‘AİLE OKULU’ AÇILDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatlarıyla yürütülen Aile Okulu Projesi Açılışı, İl Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, Şube Müdürü Uğur Sönmezel, okul idarecileri ve velilerin katılımları ile Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Haber: Aslı Akış

Aile Okulu Projesi ile ailelerin; Sosyal ve duygusal beceri gelişimi, Aile içi iletişim becerileri, Akran ilişkileri, Bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, Çatışma ve stres yönetimi, Bağımlılık, Ahlaki gelişim, Sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteleri 8 ana başlıkta ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle yürütülecek.

İl Müdürü Dr. Cemil Sarıcı, projenin amacından bahsederek; “Bu proje ile çocukların eğitiminde en önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi, geçmişten günümüze gelen millî ve manevi değerlerimizin aileler yoluyla çocuklara aktarılması ve dolayısıyla güçlü bir toplum zeminine kaynaklık etmesi amaçlandı.

Bolu eğitim ailesi olarak hem öğrencilerimizin hem velilerimizin çağın gereklerine cevap verecek, ülkemizi muasır medeniyetlerin üstüne çıkaracak projeler için çalışmaya devam etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Aile Okulu Projesi ile Aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hâle getirmek ve çocukların sosyal duygusal gelişimlerini destekleyerek salgının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve aynı zamanda toplumu ayakta tutan en güçlü birim olan aile kurumuna ait değerlerin güçlendirilmesi hedefleniyor.
Etiketler: bolu haberler