Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ, SEBEN VE GÖYNÜK İLÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ, SEBEN VE GÖYNÜK İLÇELERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Seben İlçesine giden Bolu Valisi Erkan Kılıç, Seben Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. Seben Kaymakamı olarak göreve başlayan Tuğçe Orhan'a çalışmalarında başarılar dileyen Vali Kılıç, ilçe ihtiyaçlarının karşılanması için istişarelerde bulundu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Seben Belediyesi tarafından yeni hizmete açılan Seben Gölevi'nde vatandaşlar ve muhtarlar ile bir araya gelen Bolu Valisi Erkan Kılıç, vatandaşlarla sohbet etti. Programda Vali Kılıç'a Kaymakam Tuğçe Orhan ve Seben Belediye Başkanı eşlik etti.

BOLU TURİZM KENTİ OLARAK ANILACAK

Seben'in turizm potansiyelinin çok yüksek olduğunu belirten Vali Kılıç; “Seben'in turizmde daha da kalkınması için tesisleşme ve alt yapı anlamında her türlü desteği verdik,vermeye de devam edeceğiz. İnanıyorum ki Bolu turizm kenti olarak adından çok daha fazla söz ettirecektir.

SEBEN'İN TANITIMINA VE KALKINMASINA KATKI SAĞLAYACAK

Vatandaşlarımıza ve Bolu'ya gelen misafirlerimize hizmet edecek olan bu güzel Gölevi Sosyal Tesisi de önemli bir ihtiyacı karşılayarak Seben'in tanıtımına ve kalkınmasına katkı sağlayacaktır. İlimize, Sebenimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Seben İlçesindeki incelemelerine Bolu Seben Taşlıyayla Göleti Sulama Projesi şantiyesinde devam eden Vali Kılıç, Kaymakam Tuğçe Orhan ve DSİ yetkililerinden detaylı bilgiler aldı.

32 BİN 800 DÖNÜM TARIM ARAZİSİ SULANACAK

Projenin önemine değinen Vali Kılıç, "Devletimizin imkanlarıyla yapılan 1 milyar TL maliyetli bu projeyle Seben Ovası'nda 32 bin 800 dönüm tarım arazisinin sulanması sağlanacak,12 köyümüzün içme suyu sorunu çözülecektir. İnşallah bu vizyon proje 2024 yılından itibaren vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak, ekiplerimizin çalışmaları aralıksız devam ediyor" dedi.

VALİ KILIÇ SEBEN’DEN SONRA GÖYNÜK İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Seben İlçesindeki ziyaret ve incelemelerinin ardından Göynük İlçesine giden Bolu Valisi Erkan Kılıç, ilk olarak Göynük Kaymakamlığı'nı ziyaret etti. Göynük Kaymakamı olarak göreve başlayan Ferhat Gür'e çalışmalarında başarılar dileyen Vali Kılıç, Göynük ilçemizde devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında istişarelerde bulundu.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, Göynük İlçesi Arıkçayırı Köyü mevkiinde faaliyet gösteren tavuk gübresinden elektrik enerjisi üreten Mav Elektrik Yenilenebilir Enerji Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Vali Kılıç, tesis yetkililerinden tesisin işleyişi hakkında bilgiler aldı.

 

Etiketler: bolu haberler