Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU İHH ÖĞRENCİ BAŞINA 500 TL. KIRTASİYE DESTEĞİ VERİYOR

BOLU İHH ÖĞRENCİ BAŞINA 500 TL. KIRTASİYE DESTEĞİ VERİYOR
Bolu-İHH Başkanı Fethi Sarımsakcı, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında ihtiyaç sahibi ailelere sağlayacakları kırtasiye desteği konusunda bilgi verdi.

Haber: Aslı Akış        

Her yıl yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl da desteğini sürdürüyor.

Bolu-İHH Başkanı Fethi Sarımsakcı, 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı başlarken yeni eğitim öğretim yılının öğretmen ve öğrencilerine hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Yetimlere yönelik eğitim yardımı çerçevesinde Bolu-İHH olarak her yıl olduğu gibi bu yılda ilimizde desteklediğimiz yetim yavrularımıza kırtasiye yardımı yapıyoruz” dedi.

“YETİM ÇOCUKLARIMIZA NAKDİ YARDIMDA BULUNDUK”

Derneğe kayıtlı bulunan yetim çocuklara nakdi yardımın yanı sıra kırtasiye desteği de sağladıklarını belirten Sarımsakcı;  “Okullar açılırken annelerin çocuklarının okul masraflarına biraz olsun katkı sağlamak için derneğimizde kayıtlı bulunan 108 yetim yavrumuza 500’er TL. kırtasiye ihtiyaçları için nakdi yardım yaptık. Her ay düzenli olarak yaptığımız 400 TL. eğitim yardımı ile birlikte toplamda 78.000 TL. yetim ailelere nakdi yardım ulaştırmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

“2 YETİM AİLEYE BAKKAL DÜKKANI AÇTIK”          

Başkan Sarımsakcı, 12. Düzenlenen “Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Pakistan’da iki ailenin geçim yapmalarını sağladıklarını ifade ederek; “İlimizde yapılan bu kırtasiye yardımının yanı sıra mazlum coğrafyalardaki yetimleri de unutmuyoruz. 12. Düzenlenen “Yetim Dayanışma Günleri”  kapsamında Bolu olarak Pakistan’da 2 yetim aileye bakkal dükkanı açarak kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayacak projeyi hayata geçiriyoruz.

Tüm bu çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan yetim dostu bağışçılarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” Şeklinde konuştu. 

Etiketler: bolu haberler