Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU BELEDİYESİ MENGEN İLÇESİNİN ÜSTYAPISINI YENİLİYOR

BOLU BELEDİYESİ MENGEN İLÇESİNİN ÜSTYAPISINI YENİLİYOR
Bolu Belediyesi hafta sonu 37. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’ne ev sahipliği yapacak olan Mengen’in üstyapısını yeniliyor. Dev festival öncesi ilçenin çehresini değiştirecek çalışmaları yerinde inceleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “İki ana caddeyi asfaltlayalım dedik, sözümüzün gereği olarak. Hava şartları elverirse önümüzdeki süreçte tekrar gelip, bazı sokakları en azından bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Bolu Belediyesi 43 mahallenin tamamında birbirinden önemli altyapı ve üstyapı çalışmalarına imza atarken, diğer yandan ilçelere de destek oluyor.

7-8 Ekim’de yapılacak olan 36. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali öncesi ilçedeki iki ana cadde Bolu Belediyesi tarafından baştan aşağı yenileniyor. Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Caddesi ve Gökçesu Caddesi’ni binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşecek festival öncesi baştan aşağı yenileyecek.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da ilçeye giderek çalışmaları yerinde inceledi. Her iki caddedeki hummalı çalışmayı yerinde gören ve sorumlu personellerden bilgiler alan Özcan, Mengen’e doğalgazın gelmesi ve elektrik hatlarının yer altına alınması nedeniyle üstyapının ciddi anlamda zarar gördüğünü anımsattı.

ÖZCAN: “SÖZÜMÜZÜN GEREĞİ OLARAK BURADAYIZ”

Mengen halkına söz verdiği sözü yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Özcan, “Burası benim doğduğum büyüdüğüm ilçe. Benim için de çok özel. Başkanın yoğun uğraşları neticesinde doğalgaz gelebildi en son geçen sene. Hemen hızlı bir şekilde konutların %80 ‘ine dağıtılmış. Tabi elektrik hatları da aşağıya alınınca haklı olarak Mengen’in bir yandan da üst yapısı tamamen bozulmuş halde. Biz de tabi daha fazla yardımcı olmak isterdik ama hafta sonu festival var burada. En azından 2 ana caddeyi asfaltlayalım dedik. O sözümüzün gereği olarak da ekiplerimizle yoğun bir şekilde buradayız. 2 finişer, çok sayıda silindir ve 30 kadar çalışan arkadaşımız var. Hepsiyle birlikte geldik. Hummalı bir çalışma sürdürüyorlar. Mengen’deki ekiplerde kendilerine yardımcı oluyorlar. Yani bundan sonra hava şartları da elverirse önümüzdeki süreçte tekrar gelip bazı sokakları en azından bitirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: bolu haberler