Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BOLU BELEDİYESİ 5 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK ULAŞTIRDI

BOLU BELEDİYESİ 5 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK ULAŞTIRDI
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, koronavirüs salgını karşısında alınan önlemler kapsamında Bolu Belediyesi tarafından başlatılan “Biz Varız” kampanyası kapsamında geçen hafta boyunca 5 bin vatandaşa yemek ulaştırıldığını kaydetti.

Başkan Özcan, ayrıca, belediye ile irtibata geçen 2 bin 200’ün üzerinde vatandaşın isteklerinin %97’sinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Başkan Özcan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Sadece geçen hafta 5 bin kişiye sıcak yemek ulaştırdık. Yine geçen haftaki rakamlara göre 2 bin 200’ün üzerindeki vatandaş bize ulaştı ve bunların %97’sini gerçekleştirdik. Ancak biz yaptığımız sosyal yardımları şeffaf bir şekilde açıklayacağız sayı olarak, ancak sağ elin verdiğini sol el görmesin prensibimizden hareket ederek bu kişilerin kimliklerini açıklamayacağız. Bu yardımları da gizli olarak yapacağız, gizli olarak ulaştırıyoruz. Ancak resmi kurumlar, Sayıştay, bunları görebilir, değerlendirebilir. Ama çarşaf çarşaf bu kişileri ifşa etmeyeceğiz. Amacımız da, geçen dönemden daha fazla sosyal yardım yapıyoruz. Ama biz bu sosyal yardımların yeterli olmadığını düşünüyoruz. Biz kendimizle bu anlamda yarışıyoruz. İhtiyaç sahibi insanların tamamının ihtiyacı ortadan kalkmadığı takdirde, ben belediye başkanı olarak bundan tatmin olmayacağım. Dolayısıyla bir yapıyorsak, amacımız bunu üçe çıkartmak.”