Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BİR ÖĞRETMEN TEK BAŞINA DAHA NE YAPABİLİR Kİ?

BİR ÖĞRETMEN TEK BAŞINA DAHA NE YAPABİLİR Kİ?
Batmanlı bir ailenin 11 çocuğundan biri olan Hasan Kartal, Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Kumrucuk köyünde öğretmenlik yapmaktadır. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinde eğitim alan Kartal bir yandan babasının lokantasında çalışırken, bir yandan da eğitimine devam ederek öğretmen oldu ve 4 yıl önce atandığı Diyarbakır Sur'a bağlı Kumrucuk Köyü İlkokulu'nda idealindeki sınıf modelini hayata geçirdi.


 Bir öğretmen tüm hayatınızı değiştirebilir sözünün en çok yakıştığı öğretmenlerden olan Hasan Kartal öğrencileri için atıl durumdaki malzemeleri kullanarak örnek bir sınıf oluşturdu. Borulardan sokak lambası, elektrik kablosu makarasından ve atıl durumdaki kara tahtadan masa, kurumuş ağaçtan ses ağacı, odun parçasından askı gibi eşyalar ve okul sıraları yerine küçük masa ile sandalyeler kullanarak 36 metrekarelik dersliği çocuklar için daha eğitici ve kullanışlı bir hale getirdi. Maddi değeri olmayan malzemelerle sıcak bir ortam yarattı. Öğrencilerine sadece ders değil hayat ile ilgili de bir şeyler katmaya çalışan Kartal, öğrencileriyle turşu şenliği bile yaptığını açıkladı. 
Önceden öğrencilerin okula gelmek istemediklerini belirten Kartal öğretmen, şimdi de okuldan ayrılmak istemediklerini söyledi.