Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BİR BOLUSPOR AŞIĞI

BİR BOLUSPOR AŞIĞI
Bolu’nun tanınmış isimlerinden biri Hüsnü Ceylan. Yıllardır Çatladıoğlu LTD Şti'de çalışıyor. İş adamı Sabri Çatladı'nın sağ kolu. Boluspor camiasının en tanıdık isimlerinden. Çünkü en büyük tutkusu Boluspor…


Hüsnü Ceylan, bir Boluspor sevdalısı. 1979'dan beri Boluspor'u takip ediyor. 40 yılda iç sahada sadece 5 maçı kaçırmış. Diğerlerinde eksiksiz hep tribünde yerini almış. Şöyle bir hesap yaparsak 40x18 toplam 720 maç. 5'ini kaçırmış desek şöyle böyle 700 iç saha maçı. Deplasmanları saymadık.

Kaçırdığı maçlardan birinde eşi hastanede. Kendi anlatıyor. "Eşim hastanede Faruk Yiğit'in Boluspor'da olduğu dönem. Ama içim kıpır kıpır hanımda hastanede, ben başında. Acile gelmiştik. Gaziantepspor ile oynuyoruz. Radyoyu kulağıma dayadım, hasta başında dinliyorum. Faruk 2 gol atıyor maçın yıldızı. Radyo başında 'aslanım Faruk' diyorum. Yıldız oyuncu tebrik etmek istiyorum, ama hastanedeyim, sessiz seviniyorum.  Hop! 2. yarıda Faruk sakatlanıyor, oyundan çıkıyor. Maçın son bölümleri öndeyiz, bir ambulans sesi bir koşturmaca bir baktım yandaki hasta yatağına Faruk'u yatırıyorlar. Burnuna darbe almış. Golü ve galibiyeti hastanede kutladık. Ben maça gidemedim ama maç bana geldi."     

Hüsnü Ceylan, kombine var oldu olalı her yıl gider, ilk alan 10 kişiden biri olurmuş. Yeni sezon kombinesini bekliyor. Hemen alacak. Onun Boluspor sevgisi ne transfer, ne hedef. Anlattığı gibi Boluspor, onun için Kırmızı Beyaz aşk. Ha birde maçlara giyinir, kuşanır tertemiz elbiseleri ile gidermiş, aşka gider gibi.

Teşekkürler Hüsnü Ceylan...   


www.spor14.com