Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Belediye encümenleri belirlendi

Belediye encümenleri belirlendi
Bolu Belediye Meclisi Nisan ayı 1. Birleşimi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Başkanlığında Belediye Meclis salonunda gerçekleşti. Toplantıda, Meclis Başkan vekilleri, Meclis divan katip üyeliği seçimleri ile encümen ve komisyon üyeliği seçimleri yapıldı.
Bolu Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantılarının 1. oturumunda merak edilen Belediye encümen ve komisyon seçimleri gizli oylamayla gerçekleşti.

MECLİS BAŞKANVEKİLLERİ BELLİ OLDU

Bolu Belediye Meclisi 2021 yılı Nisan ayı birinci birleşiminde gündem gereği, Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili Seçimi yapıldı. İyi Parti Belediye Meclis üyesi Hakan Alpaslan ve CHP Meclis üyesi Begüm Tunçel 19 oy ile Meclis Başkanvekilliğine seçildi.

Meclis Divan Kâtibi Üye Seçimi sonrası 19 oy alan Mehmet Tuna ve Ergün Temel asil, CHP Meclis üyeleri Resmiye Kahruman ve Cevat Çatladı yedek üye seçildi.

KARAGÖZ, GÜLDAL VE YILMAZ ENCÜMENE SEÇİLDİ

Oylama öncesi CHP grubundan Mustafa Güldal, Tahsin Mert Karagöz ve İYİ Partili Ahmet Yılmaz encümen adayı olarak gösterildi. Ak Parti grubu ise Kamuran Avcı ile MHP’li Necdet Çakır olmak üzeri 2 aday gösterdi. Yapılan oylama sonucu Mustafa Güldal 18, Tahsin Mert Karagöz 19, Ahmet Yılmaz 18 oy, Kamuran Avcı ile Necdet Çakır ise 13 oy aldı. Aday gösterilmediği halde Hüseyin Ekrem Serin ise 8 oy aldı.

Yeni dönemde Belediye encümenine Meclisten seçilen 3 isim CHP’li Tahsin Mert Karagöz, Mustafa Güldal ve İYİ Partili Ahmet Yılmaz oldu.