Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Tanju Özcan, Bolu'da sığınmacı sayısının 4 bine düştüğünü söyledi

Başkan Tanju Özcan, Bolu'da sığınmacı sayısının 4 bine düştüğünü söyledi
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’daki sığınmacı sayısının düştüğünü belirterek, “19 bin olan sayı bugün itibariyle 4 bine düştü. İnşallah bir tane bile Bolu’da bırakmayacağız” dedi.

Bolu’daki sığınmacı sayısına ilişkin Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı açılış programında konuştu. Sosyal belediyecilik çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Başkan Özcan, Bolu’daki sığınmacı sayısının düştüğünü söyledi. Özcan’ın konuşması şöyle:

“Birçok insan sosyal belediyecilik anlayışının ne demek olduğunu tam olarak anlamamıştı. Biz şu demek demiştik, Bolu’da bir tek kişi yatağa aç girmeyecek. Şu anda Bolu’da bir tek kişi yatağa aç girmiyor. Bizim gözden kaçırdığımız biri varsa, bize de haber verin. İhtiyaç sahibi herkesin ihtiyacını görmeye gayret ediyoruz. Eskiden dikkat ettiniz mi Bolu’nun her köşe başında bir dilencisi vardı. Şimdi doğru dürüst dilenen kaldı mı? Sığınmacıları göndereceğiz demiştik, çok şükür 19 bin olan sayı bugün itibariyle 4 bine düştü. İnşallah önümüzdeki günlerde, önümüzdeki aylarda, önümüzdeki yıllarda bir tane bile Bolu’da bırakmayacağız.”