Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZKALEM’DEN ÖNEMLİ UYARI!

BAŞKAN ÖZKALEM’DEN ÖNEMLİ UYARI!
Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı Cihan Özkalem, Yüksek Öğretim Kurumunun (YÖK) üniversitelerde yüz yüze eğitim kararı almasının ardından açıklamalarda bulundu.

Başkan Özkalem, 40 bin öğrencinin Bolu’ya geleceğini ve ev kiralarında yaşanacak fahiş fiyat artışlarının öğrencileri mağdur edeceğini belirtti.

Özkalem, öğrencilerin ev kiralarken fahiş fiyat artışından etkilenmemesi için yetkilileri göreve davet ederek; “Covid -19 nedeniyle yaklaşık 1,5 yılın ardından YÖK üniversitelerde yüz yüze eğitim kararı almış bulunmaktadır. Bu kararla birlikte ilimiz yaklaşık 40.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaya hazırlanmaktadır. Hem bu yıl üniversiteyi kazanan, hem de pandemi nedeniyle evini kapatan öğrenciler ev arayışına girdi. Dolayısıyla emlak kiralama sektöründe yoğun bir hareketlilik yaşanmaya başladı. Fırsatçılar kol gezmekte, özellikle yabancılara fahiş fiyatlara kiralama yapan ev sahipleri, öğrenci kardeşlerimizi mağdur etmektedir. Böyle giderse yüksek kira artışları Bolu'da yaşayan vatandaşlarımıza da yansıyacaktır. Bir an önce bu gidişe dur denilmelidir. Yetkililer harekete geçmeli, fırsatçılara yaptırım uygulanmalıdır. Öğrenci kardeşlerimiz ve hemşerilerimiz yalnız değildir.  Ülkü Ocakları olarak konunun takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Etiketler: bolu haberler