Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN’IN DAVET EDİLMEDİĞİ BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI TAMAMLANDI

BAŞKAN ÖZCAN’IN DAVET EDİLMEDİĞİ BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI TAMAMLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları toplantısı sona erdi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, toplantıya davet edilmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Toplantısı sona erdi. Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Belediye Başkanları Toplantısı'na, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlık etti. Partide tartışmalara neden olan çevrimiçi toplantının ardından gerçekleşen toplantıya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer büyükşehir belediye başkanları katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiği için toplantıya davet edilmedi. 36 belediye başkanının mazeret gösterip katılmadığı toplantıda Cumhurbaşkanı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçları, yaklaşan yerel seçimler ve belediyelerin mevcut sorunları ve ele alındı.


Toplantıya davet edilmediğini dile getiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Bu gün CHP Belediye Başkanları toplantısına davet edilmedim. Gerekçe tedbirli oluşummuş. Yani bir anlamda tutuklu yargılanıyorum. Suçlama konum değişim istemem. Tedbire gerek yoktu… Çünkü kaçma veya delil karatma durumum yok zaten” ifadelerini kullandı.