Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Özcan’ın Chp’ye dönüş umudu yeşerdi

Başkan Özcan’ın Chp’ye dönüş umudu yeşerdi
Özgür Özel’in CHP’de genel başkan seçilmesinin ardından açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yüzde 99 ihtimal ile dönüş yapacağım. Bağımsız aday olacak değilim, tabii ki artık CHP'den aday olacağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Kurultayı’nın gerçekleşmesiyle beraber, partinin yeni genel başkanı Özgür Özel oldu. Düzce’de Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için, “Tanju benim arkadaşım, kardeşim. Bana kalsa ben Tanju'yu evimde yatırırım” açıklamasını yapan Özgür Özel’in genel başkan seçilmesinin ardından Başkan Özcan, partiye dönüşüne dair açıklama yaptı. 

“HIZLI BİR ŞEKİLDE DÖNMEM GEREKİYOR”

Partiye döneceğinin mesajını veren Özcan, “Geri dönmem için benim farklı bir prosedürüm var. Kılıçdaroğlu yönetimi tarafından ihraç edildiğim için Parti Meclisi'nde karar alınması gerekiyor. Özgür Özel'e, 'Siz ne zaman dönmemi isterseniz, dönüş için dilekçemi vermeye hazırım' dedim. Geri dönüşümün sağlanacağını düşünüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi'ni özledim, Cumhuriyet Halk Partisi de beni. Cumhuriyet Halk Partisi'ne hızlı bir şekilde dönmem gerekiyor. Yüzde 99 ihtimal ile Cumhuriyet Halk Partisi'ne dönüş yapacağım" dedi.

“BAĞIMSIZ ADAY OLACAK DEĞİLİM”

Artık bağımsız aday olmayacağını belirten Özcan, "Bağımsız aday olacak değilim, tabii ki artık CHP'den aday olacağım. Yetkili kurullar gerekli incelemeyi yapar ama kendime güveniyorum. Kazanacağımı biliyorum. CHP'den ihraç konumundayken hesap yapanlar, şimdi tekrar hesap yapsın. Bağımsız Tanju Özcan şunu alır, CHP şunu alır, aradan çıkar mıyız çıkmaz mıyız diyenler, bence artık o hesap kitabı bırakıp, havlu atıp, partilerinde otursun" ifadelerini kullandı.