Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Özcan’dan Rasim Başkan’a Teşekkür

Başkan Özcan’dan Rasim Başkan’a Teşekkür
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’in iş verenle işçi buluşturarak bin 203 kişinin iş bulması ile ilgili çıkan polemik hakkında açıklamalarda bulunarak Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’e teşekkür etti. Polemik hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu ile de bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Özcan, “Bin 203 kişiye iş bulunduysa bu suç örgütünün lideri Rasim Özdemir yanında Songül hanımda var. Oda onun örgütte yardımcısı” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’in iş verenle işçi buluşturarak iş bulmalarını sağlamasıyla çıkan polemik hakkında açıklamalarda bulundu. AK Parti İl Başkanı Suat Güner'in İŞ-KUR'un haberi olmadan iş bulmanın kanunsuz olduğunu açıklamasının ardından Başkan Suat ile de konuştuğunu belirten Başkan Özcan, “Suat başkanı da aradım. Dedim ki, ‘Başkan acemisin ama böyle açıklama yapılır mı?’ Bana diyor, ‘Nerede bulunmuş bin 203 kişiye iş’. Tam tersi teşekkür etmen lazım. Sen hükümetin buradaki temsilcisi olarak iş bulamıyorsun. Başkan Yardımcımız iş buluyorsa, ben iş buluyorsam. Bence teşekkür edilmeli” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Özcan’ın istihdam polemiği ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; 

 

“SUÇ ÖRGÜTÜNÜN LİDERİ RASİM ÖZDEMİR”

“Rasim Beyin ve insan kaynakları müdürümüzün yaptığı taktire şayan bir şey. Bütün iş verenleri dolaşıyorlar. Diyorlar ki, ‘kardeşim sana ne lazım’ sonra onları bizim bilgi havuzumuzdaki kişilerle paylaşıyorlar. ‘Şu fabrikada iş var gidermisin’ diye. Kabul ederse, iş verende bunu kabul ederse iş sahibi oluyorlar. Zaten bunlar İŞKUR’a kayıtlı olan insanlar. Çünkü İŞKUR’a kayıtlı olamayanı almıyorlar. Sigorta avantajları var. Biz aslında İŞKUR’a yardımcıda oluyoruz burada. Ama burada suçmuş. Bin 203 kişiye iş bulunduysa bu suç örgütünün lideri Rasim Özdemir yanında Songül hanımda var. Oda onun örgütte yardımcısı”

 

“SUÇ VARSA ORTADA ORGANİZE BİR SUÇ VAR”

“Ankara’ya gittim sayın Genel Başkan sordu. ‘Bu iş bulma meselesi ne’ dedi. ‘Efendim suç olduğunu söylüyorlar’ dedim. ‘Bende yardımcım hakkında suç duyurusunda bulundum’ dedim. Suç varsa ortada organize bir suç var. Önceden hazırlanıyorlardı. Dosyaları alıyorlar işçi ve işvereni bir araya getiriyorlar. Çok kapsamlı bir iş”

 

“RASİM KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Suat başkanı da aradım. Dedim ki, ‘Başkan acemisin ama böyle açıklama yapılır mı?’ Bana diyor, ‘Nerede bulunmuş bin 203 kişiye iş’. Tam tersi teşekkür etmen lazım. Sen hükümetin buradaki temsilcisi olarak iş bulamıyorsun. Başkan Yardımcımız iş buluyorsa, ben iş buluyorsam. Bence teşekkür edilmeli. Bende Rasim kardeşime teşekkür ediyorum. İlk bir buçuk senesinde böyle olsaydı Rasim şu anda çok farklı noktalarda olurdu. İmamoğlu İsterdi, Mansur Yavaş isterdi”