Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

BAŞKAN ÖZCAN HDP’YE KINA GÖNDERDİ

BAŞKAN ÖZCAN HDP’YE KINA GÖNDERDİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisinden 1 yıl süreyle ihraç kararına sevindiklerini söylediği HDP Genel Merkezi’ne kargoyla kına gönderdi.

Özcan, “Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil’deki Kara Yılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclis toplantısında AK Partili kadın meclis üyesiyle ilgili arasında geçen diyalogun ardından Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kesin ihraç sebebiyle sevk edildiği yüksek disiplin kurulunda 1 yıl süreyle ihraç edildi. Kararın ardından HDP milletvekillerinin sosyal medyada kararı olumlu buldukları yönünde paylaşımlarının ardından Özcan, HDP Genel Merkezi’ne kargo yoluyla kına gönderdi.

“Onları memnun eden bir karar çıktı”

Sağlık mahallesinde bulunan PTT Kargo’dan HDP Genel Merkezi’ne kına gönderen Özcan, “Dünden itibaren Türkiye’de bölücü terör örgütü mensuplarının siyasi uzantıları ve üyeleri sempatizanları adeta bayram ediyor. Biliyorsunuz sığınmacılarla ilgili söylediğim sözler ve bunların terör örgütüyle bağlantılarını ortaya koyan konuşmalarım yüzünden uzunca bir süredir HDP’nin hedefindeydim. HDP’li yetkililer benim CHP’den ihraç edilmemi resmen talep ettiler. Dün de ziyadesiyle onları memnun eden bir karar çıktı. 1 yıllık süreyle CHP ile üyelik bağım askıya alındı. Geçici olarak ihraç edildim. Nasip olursa 13 Haziran’da, tedbirli olduğum için bu sürenin zaten yaklaşık 4 ayını tamamladım. 13 Haziran’da da evime, yuvama CHP’ye geri döneceğim” dedi.

“Onlarla hesabım bitmeyecek”

HDP’nin terör örgütüyle bağını kesmediği sürece hesabının bitmeyeceğini ifade eden Özcan, “Bu terör örgütü uzantılarına, HDP yöneticilerine kına göndermek için geldim. Bunun anlamını herhalde herkes bilir. Bunlardan birkaç adet var. Hepsini HDP Genel Merkezi’ne gönderiyorum da yeterli miktarda bulundursunlar bu kınayı. Bir tanesini terör örgütü lideri Öcalan’a göndersinler. Bir tanesini de o Kandil’deki Kara Yılan şerefsizine göndersinler diye bu kınaları hazırladım. Az sonrada göndereceğim. Benim bu Türk Milleti’nin altını oyan HDP denen yapıyla mücadelem terör örgütüyle bağını kesin kati bir suretle kesmediği sürece benim onlarla hesabım bitmeyecek. Onların da benimle ilgili hesabı bitmeyecek” diye konuştu.

“Vatan hainleriyle konuşacak mevzumuz olamaz”

Açıklamalarının tarihe not düşülmesini isteyen Tanju Özcan, “Bugün söylediklerim tarihe not olarak düşsün. HDP Kürt vatandaşlarımızın temsilcisi değildir. HDP siyaseten iş tutulabilecek bir yapı değildir. HDP ile siyaseten bir araya gelmeyi düşünen varsa Türkiye’de ben iki kez daha düşünmesini tavsiye ediyorum. Çünkü vatan hainleriyle oturup konuşacak mevzumuz söz konusu dahi olamaz” diye konuştu.

Etiketler: bolu haberler