Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Başkan Özcan "Bolu Halkından tam destek bekliyorum"

Başkan Özcan
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan basın toplantısında bankamatikler ile ilgili açıklama yaptı. Belediye Başkanı Tanju Özcan Bankamatik konulabilecek alanların Belediye meclis kararı ile belirlendiğini ama bazı bankamatiklerin bu kurala uymadığını ve 20 bankamatiğe bununla ilgili yazı gittiğini, İl Sağlık Müdürlüğü çevresinde bulunan 3 adet bankamatiğin faaliyetine son verildiğini belirterek" Bazı bankaların bu işlemleri sonucunda faaliyetleri kısıtlanacağı için sorumluluğu belediyemize atmaya çalıştıklarını, bir anlamda yükümlülüklerini yerine getirememelerinin müsebbibi olarak kurumumuzu halkım ile karşı karşıya getirmeye çalışacakları anlaşılmaktadır. Bu konuda Bolu halkından tam destek bekliyorum."dedi.
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan basın açıklamasında " Bolumuzda faaliyet gösteren bankalar itiraz veya dava açmaksızın zımnen kabul ettikleri kararı uygulamamışlardır. Karar doğrultusunda hareket etmeyen banka müdürleri iki kez toplantıya çağırılmış, şifahen durum izah edilmiş, talepleri üzerine ikinci kez 29.01.2021 tarihinde karar ve yapılması gerekenler süre verilerek yeniden tebliğ edilmiştir. Ancak, ikinci yazımıza rağmen bazı bankalar işlem tesisini reddetmişler, bazıları da verilen süre içerisinde belediyemizle irtibata geçmemişlerdir. " dedi. 

Başkan Tanju Özcan , bankalara imar planında olmayan yerlerdeki bankamatiklerini planda gösterilen alanlara taşınması için encümene başvurmaları gerektiğini fakat bu konuya ilgisiz kaldıklarını söyleyerek " Bu sebeple İl Sağlık Müdürlüğü çevresinde bulunan 3 adet ( 3 Ayrı bankaya ait ) bankamatik, anılan gerekçe ile mühürlenerek faaliyetlerine son verilmiştir. Mühürleme işlemlerine konu belediye meclis kararı, Bolu halkı tarafından seçilen belediye meclisi üyelerinin oybirliği ile alınmıştır. "ifadelerinde bulundu.

Bolu Belediye Başkanı olarak çok kazanan bankalardan halkın hakkını almak benim görevimdir.

 Tanju Özcan " Bankalar imtiyazlı işyerleri değildir. Ben Bolu Belediye Başkanı olarak pazarcı esnafından, küçük esnaftan, işgaliye vb. ücreti alır iken bankaların yerel yasa niteliğindeki belediye meclis kararına uymaması, en hafif tabirle Bolu halkının iradesine saygısızlıktır. 
Bankalar hayır kurumları değildir. Yüksek miktarda kar eden, borçlusuna insaf göstermeyen, kar odaklı şirketledir. Dolayısıyla Bolu Belediye Başkanı olarak çok kazanan bankalardan halkın hakkını almak benim görevimdir. "dedi.

Bolu halkından da sabır ve tam destek bekliyorum

Başkan Özcan" Bankalar işi sürüncemeye bırakmadan bankamatikleri belediye meclis kararına uygun yerlere taşımalı veya mevcut yerlerin krokiye eklenmesi talebinde bulunmalı, belediyemize de bedellerini ödemelidir. Biz bu konuda sonuna kadar kararlıyız. Bankaların hukuk tanımaz tavırlarından dolayı bankacılık işlemlerinde aksama yaşanmasının sorumlusu olmayacağımızı, bütün kusur ve sorumluluğun bankalara ait olacağını şimdiden kamuoyuna duyuyorum. Bu konuda Bolu halkından da sabır ve tam destek bekliyorum." dedi.